DELPHIN Şefleri Mengen Aşçılar M. T. A. L. Mutfaklarında

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu DELPHIN Şefleri, geleceğin aşçılarına eğitim verdi.

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2007 yılı mezunlarından İsmail Yıldırım -Delphin Be Grand Resort‘ta Sous Chef, Kemal Gökçedoğan -Delphin Palace’ta Sous Chef, Teyfik Koban- Delphin Dİva’da Sous Chef,  7 Mart 2022 tarihinde 10. Sınıflara, 8-9 Mart 2022 tarihlerinde 11. sınıflara sözel ve uygulamalı eğitim verdiler.

  1. Gün eğitim gün programında;

Balık temizleme, deniz mahsüllerifond yapımı, deniz mahsülleri sos yapımı, kanape yapımı,  deniz börülce temizleme teknikleri, poşe tekniği,  tuil yapımı, bulgur risotto, kereviz püre, benye soslu karnabahar, pesto sos, garnitür çeşitleri, kök sebze kullanımı, balık patates, patates confit eğitimi verildi.

  1. Gün eğitim programında;

Bütün tavuk açma, pirzola çıkarma, porsiyonlama, Dana bonfile temizleme porsiyonlama, Mantolama teknikleri,Çıtır ekmek yapımında püf noktalar, avakado temizleme servis etme detayları, bonfile sarma , bal kabağı ve  karnabahar gibi sebzelerle püre eğitimi, kremalı mantar sos, sebze dekor, çıtır sebze, pancar carppacio, bufolowings eğitimi verildi.

  1. Gün eğitim programında;

Pataşu hamuru, profiterol, bolçi çikolata, krokant, magnolya, çikolata dekor eğitimi verildi.

Öğrencilere bu üç gün boyunca uygulama eğitiminin yanı sıra menü planlama, maliyet hesaplama, mutfakta hiyerarşi ve hijyen, tabak süsleme, tabak sunum teknikleri ile ilgili eğitimlerde verildi.

Şeflerin yoğun ilgi ve çabaları öğrencilerinin güzel ürünler çıkarması, gastronomi anlamında değer kazanması için güzel bir eğitim olduğunu belirten Mengen Aşçılar M. T. A. L. Müdürü Abdurrahman Elarslan ve meslek öğretmenleri, bu eğitim için Mengen Aşçılar M. T. A. L. destek veren Delphin otelleri zincirine ve şeflerine teşekkür ettiler.. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420