“ASKIDA FATURA”YA BTSO VE BESOB’DAN TAM DESTEK

Bolu Belediyesi’nin başlattığı “Askıda Fatura” uygulaması sivil toplum kuruluşlarından da tam destek görüyor. BTSO ve BESOB yönetimleri dayanışma kampanyasına destek verdi.

Türkiye’nin ilk dijital yoksulluk haritasını çıkaran Bolu Belediyesi, 2500 aileye doğalgaz ve elektrik faturası desteğinin ardından su faturalarını ödeyemeyenler için de “Askıda Faturası” uygulamasını başlatmıştı.
Zor günlerde büyük bir dayanışma örneği olan “Askıda Fatura” uygulamasına kentteki hayırseverlerin yanı sıra sivil toplum kuruluşları da duyarsız kalmadı. Bolu’nun önemli sivil toplum kuruluşlarından Bolu Ticaret Sanayi Odası (BTSO) ve Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (BESOB) yönetimleri, başlatılan kampanyaya tam destek vereceklerini Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Rasim Özdemir ile Leyla Beykoz’a ilettiler.

Özdemir: “Destek istiyoruz”

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, ziyaretlerde Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı duruma değinerek, “Birçok vatandaşımız ekonomik krizle birlikte faturalarını ödeyemez hale geldi. Biz bu doğrultuda Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın talimatıyla askıda fatura uygulamasını başlattık. Sivil toplum kuruluşlarımızdan, iş adamlarımızdan, esnaflarımızdan destek istiyoruz.” dedi.

BTSO-BESOB Başkanları açık destek verdi

Özdemir ve Beykoz’un BESOB’u ziyaretinde kampanyaya desteğini ileten Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret, “Başlattığınız Askıda Fatura uygulamasından dolayı sizleri kutluyoruz. Hayırlı bir hizmet gerçekten. Yönetim kurulumuza aktaracağız. Yine bir genelge ile tüm odamıza ilçeler dahil göndereceğiz. Hatta ilçelere gönderirken, belediyelere de deriz ki; siz de Bolu Belediyesi’ni örnek alın deriz.” diye konuştu.
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’te emeği geçenleri kutlayarak, “Başta Belediye Başkanımız olmak üzere sizleri ve emeği geçenleri kutluyorum. Bolu Belediyesi gerçekten örnek bir proje yapıyor. Bizler de şahsım ve yönetim kurulu olarak projeye destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

BESOB Başkanı Tahir Gayret, BTSO Başkanı Türker Ateş ve yönetimleri daha sonra https://askidafatura.bolu.bel.tr/ adresinden ihtiyaç sahiplerinin faturalarını ödeyerek, kampanyaya destek verdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420