Bolu Valisi Ahmet ÜMİT’in “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili” Mesajı

Bolu Valisi Ahmet ÜMİT’in “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Ahmet ÜMİT, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyıl tatili bugün başlamış bulunuyor. Bu vesileyle eğitimin tüm paydaşlarını muhabbetle selamlıyorum.

Bolu genelinde resmi ve özel 241 okulumuzda; 4 bin 462 öğretmenimiz ve 50 bin 780 öğrencimiz, salgınla mücadelede alınan tedbirler çerçevesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini başarıyla tamamladılar.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Koronavirüs sebebiyle 1,5 yıl online olarak devam eden uzaktan eğitim süreci sonrasında başlayan yüz yüze eğitimde bu dönemi başarıyla tamamladınız.

Özveri, emek ve rehberliğinizde yetişecek olan çocuklarımızın vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerleri haiz bireyler olarak yetişmeleri noktasında gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Olumsuz hava koşulları nedeniyle sizlerin sağlığı ve güvenliği için dönemin son haftasında eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verilmesinden dolayı 1 haftadır okullarınızdan uzak kaldınız. Karne günü olan bugünü de yine hava muhalefeti dolayısıyla tatil etmek zorunda kaldığımızdan okul müdürleriniz ile görüşerek karnelerinizi okullarınızdan alabilirsiniz. Bu konuda okul müdürlerimiz talimatlandırılmıştır.

Sizler geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın mimarlarısınız. Ülkemizin daha da gelişmesi, kalkınması, 2023 vizyonuna, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşılması için sizlerin tarihini, medeniyetini bilen, milli ve manevi değerlerine gönülden bağlı donanımlı ve bilgili bireyler olarak yetişmeniz en büyük gayemizdir.

Sizlerin de bu hedefler doğrultusunda kendinizi geliştirerek tüm gayretinizle   çalışmalarınızı sürdürdüğünüzden hiç şüphemiz yoktur. Bu anlamda sizlere inancımız tamdır.

Yaklaşık dört buçuk aydır süren yorucu ve yoğun geçen bir eğitim-öğretim döneminin ardından başlayacak olan bu yarıyıl tatilinde dinlenerek geçireceğiniz vaktin yanında bol bol kitap okuyarak zamanınızı değerlendirmenizi umuyorum.

Sizlerin tatil döneminde faydalanabileceğiniz ilave kültür kitapları Valiliğimizce temin edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi. Arzu edenler İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze müracaat ederek okuma kitabı alabilirler.

Bu duygu ve düşüncelerimle; tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor,

Sevgiyle selamlıyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420