“Bi Hareketine Bakar Hayat”

İçişleri Bakanlığımızca, trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınması amacıyla ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ ana temalı yeni bir kampanya başlatıldı.

Kampanya için hazırlanan görseller, il ve ilçelerde eş zamanlı olacak şekilde billboardlarda ve sosyal medya platformları başta olmak üzere yerel ve ulusal basın yayın organları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlar ile kurumsal iletişim sayfalarında yer almaya başladı.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı emniyet kemeri uygulaması için tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak trafik denetimi yapıldı.

Hürriyet Caddesinde oluşturulan denetim noktasında yapılan emniyet kemeri denetimine Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, emniyet ve jandarma personeli katıldı.

Sürücülerimizin hepsinin emniyet kemerinin taktığı gözlemlenen denetimlerde Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, emniyet kemeri takma, yaya öncelik verme gibi kurullar başta olmak üzere trafik kurallarına uyan tüm sürücülere teşekkür ederek maske ve uyarıcı broşürler verdi.

‘Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT’

Denetimin ardından açıklamada bulunan Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, İçişleri Bakanlığımız tarafından trafik kazalarında cankurtaran emniyet kemerine dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı yükseltmek için ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası başlatıldığını belirtti.

Emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası ölüm riskini yüzde 45, yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığını söyleyen Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, “Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da çok ciddi kazalar meydana gelmektedir. Gerek yayalarımızın, gerek araç sahiplerinin dikkatsizlikleri, dalgınlıkları nedeniyle çok ciddi trafik kazaları yaşanmaktadır. Yakınlarımızı, akrabalarımızı bu kazalarda ya kaybediyoruz ya da ciddi yaralanmalarına sebep oluyor. Hepimizi üzüyor. Bunların duyurulmasının amacı da diğer bütün toplum bireylerinin, sürücülerin konuda daha duyarlı olmalarının sağlanmasıdır” dedi.

“EMNİYET KEMERİ %60 KAZA RİSKİNİ AZALTIR”

Güvenli trafik için emniyet kemerinin hayat kurtardığına vurgu yapan Vali Vekili İlhan Turgut; “İçişleri Bakanlığımız emniyet kemerinin önemini belirten bir kampanya başlattı. Güvenli trafik için, emniyet kemerinin takılı olmasının insanlarımızın hayatını, yaralanmasını % 60 oranında azalttığı gerçeğini vurgulamak için, topluma bir kez daha hatırlatmak için, tüm ülkemiz için, tüm vatandaşlarımızın iyiliği için bu kampanya nedeniyle buradayız. Bundan sonra bu kampanyamız etkili olur ve sonuca ulaşırız. Gönlümüz hiç trafik kazası olmamasından yanadır. Bu kampanya ile trafik kazalarında da yaralanmalar % 60 değil de % 90’lara kadar azalttığını görmeyi umut ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420