Bolu Belediyesi, Turgay Kayaalp’i Son Yolculuğuna Uğurladı

Görev başındayken uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden temizlik işçisi Turgay Kayaalp, son kez Bolu Belediyesi’ne getirildi.

Kayaalp’in naaşı, burada mesai arkadaşlarından alınan helalliğin ardından, gözyaşları arasında Fatih Camii’ne uğurlandı. Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da saldırıyı lanetleyerek, “Bolu’nun temizliğine katkı vermeye çalışan bu emekçi kardeşimize bu alçak saldırıyı gerçekleştiren katili kınıyorum. En ağır cezayı alması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Dün gece Bolu Belediyesi’ni kahreden bir olay yaşandı. Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Turgay Kayaalp, gece mesaisinde, çöp toplama aracıyla gittiği Bahçelievler Mahallesi’nde, ticari araçtan inen alkollü bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti. Tüm Bolu’yu yasa boğan olayın ardından 4 çocuk babası Kayaalp için bugün Bolu Belediyesi’nde bir tören düzenlendi. Belediye önündeki törene Kayaalp’in ailesi ve yakınları ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başkan yardımcıları, müdürler ve mesai arkadaşları katıldı.

Başkan Özcan saldırıyı lanetledi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gözyaşlarının sel olduğu törende çok üzgün olduğunu ifade ederek, “Bugün bizi çok üzen bir olayla ilgili buradayız. Dün gece temizlik görevlisi kardeşimiz Turgay, maalesef, bizim ilk aldığımız bilgilere göre alkollü bir kişi tarafından bir saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Bolu’nun temizliğine katkı vermeye çalışan bu emekçi kardeşimize bu alçak saldırıyı gerçekleştiren katili kınıyorum. En ağır cezayı alması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Kayaalp ailesi asla yalnız kendilerini hissetmesin”

Özcan, katledilen Kayaalp’in ailesine sahip çıkacaklarını da söyleyerek, “Bu emekçi kardeşimiz benim gözümde şehit. Bu kardeşimizin ailesi kendilerini asla yalnız hissetmesin. Beni de artık ailenin bir ferdi olarak kabul edin. Görevini yaparken benim nazarımda şehit düşmüş bu kardeşimizin ailesi ne zaman başları dara düşerse beni rahatlıkla arayabilirler. Biz her daim ailemizin yanında olacağız. Rahmetli Turgay kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ailesine, mesai arkadaşlarına sabır diliyorum. Allah bir kez daha bize böyle acılar yaşatmasın.” diye konuştu.

Mesai arkadaşları tabutuna karanfil bıraktı

Ardından görevi başında hayatını kaybeden 4 çocuk babası Turgay Kayaalp için helallik istendi. Alınan helallik ve yapılan dua sonrası belediye çalışanları, menfur saldırıda hayatını kaybeden mesai arkadaşları Kayaalp’in naaşının olduğu tabuta kırmızı karanfil bıraktı.

Şehitler Mezarlığı’nda defnedildi

Kayaalp’in naaşı daha sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve mesai arkadaşları tarafından, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı için Fatih Camii’ne uğurlandı. Kayaalp, burada kılınan cenaze namazı sonrası Şehitler Mezarlığında toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420