“Kadınlar, Filler ve Saireler” Bolu’da Sahnelendi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Kadınlar, Filler ve Saireler” adlı tiyatro oyunu Bolu’da sahnelendi.

Haber: Fatma Marmara

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Bolu’ya gelen, Esat Tanrıverdi Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nün “Kadınlar, Filler ve Saireler” adlı tek Perdelik tiyatro oyunu 27 Haziran 2024 Perşembe akşamı Saat: 20.00’de BAİBÜ Bordo Salon’da Bolulu tiyatro severlerle buluştu.

Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Sibel Erdenk’in yönettiği “Kadınlar, Filler ve Saireler” adlı tiyatro oyunu, Neyra Kayabaşı, Filiz Demiralp, Gül Öz, Gizem Koçer sahneledi.

Dekor Tasarımı: Özge Şenol, Kostüm Tasarımı: Berna Yavuz, Işık Tasarımı: Osman Uzgören, Müzik: Gürkan Çakıcı, Koreografi: Sibel Erdenk, Yönetmen Yardımcısı: Sinem Ersu, Asistan: Aykut Züngür, Sahne Amiri: Dilek Çolak Bıdak, Kondüvit : Soner Yücel, Işık Kumanda: İlker Anıl, Suflöz: Esra Güney Erkut, Dekor Sorumlusu: Erhan Gebitekin, Aksesuar Sorumlusu: Mustafa Gök, Terzi: Nejla Güler- Elif Kozan, Perukacı: Yücel Ekici, Makyöz: Rüveyda Erdem Kocakaya tarafından sağlandı.

Oyunda; bir gün içinde hayatları altüst olan kadınların dramatik yaşamları ve çektikleri zorluklar sahnelendi.  Her şey yolunda giderken, dünyanın en mutlu insanı olduklarını sanırken, her şeyin tepetaklak olmasını yaşayanların yaşamları tiyatro severlere muhteşem performansla aktarıldı.  Bu dünya kadınlara karşı kurulmuş bir komplo gibi olduğu, kırılan kadınların bilinçaltından başka bir şey olmadığının anlatıldığı oyunda oyuncular sanatseverlerden çok büyük alkış aldı.

Oyun sonrası Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Fazıl Karaduman sanatçıları tebrik etti ve çiçek takdim etti. Ardından hatıra fotoğrafları çekildi.

En başarılı kadın oyuncu ödüllü, tiyatro Oyuncusu Filiz Demiralp, oyun sonrası bilgi paylaşımında; “ Bolu’nun seyircisi çok güzeldi. Çok teşekkür ediyoruz, öncelikle onlara. Bizi çok güzel karşıladılar. Tatil olmasına rağmen salon oldukça doluydu, bu bizi çok mutlu etti. Oyunumuzu seviyoruz. Güzel olduğunu düşünüyoruz. Çok da iyi karşılıklar alıyoruz, her yerde. Seneye de bu oyunumuza devam edeceğiz. Buradan Bartın’a, ardından Zonguldak olarak, yine önümüzdeki sezonda turnelerimiz devam edecek. Oyunumuza herkesi bekliyoruz. Bu bizim Bolu’da oynadığımızla 43- 44.oyunumuz oldu. Şubat ayından beri oyunumuzu oynuyoruz. Bu oyunumuz haricinde benim tek kişilik oyunum var. Diğer oyuncularımızın ayrı oyunları var. Ekip olarak toplam 28 kişiyiz.”dedi.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427