Bolu’da Kurban Bayramı Programı

AREFE GÜNÜNDE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Kurban Bayramı münasebetiyle Bolu Valiliği tarafından planlanan bayram kutlama programı, geleneklerimize uygun olarak arefe günü Şehitlik ziyareti ile başladı.

İl Müftülüğü görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan Şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından dualar edilerek şehitlerimizin şahs-ı manevilerine hediye edildi; şehit kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

 GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

Kurban Bayramı dolayısıyla Bolu Valiliği tarafından Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde Bayramlaşma Programı düzenlendi. Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa; Bolu milletvekilleri, il protokolü, gaziler, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcıların bayramını tebrik eden Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Milli ve dini duygularımızın, inançlarımızın, örf ve adetlerimizin uygulanıp sergilendiği Kurban Bayramımızın, birlik ve beraberliğimizi perçinlemesini temenni ediyor; aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm Bolulu Hemşehrilerimin bayramını canıgönülden kutluyorum.” dedi.

 GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Kurban Bayramı münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğünü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için bayramda da özverili ve gayretli bir şekilde görev yapan personelin ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı kutlayan Valimiz Sayın Erkan Kılıç, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek nöbette bulunan personelin Kurban Bayramı’nı kutladı; çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 HUZUREVLERİ ZİYARET EDİLDİ

 Bolu Valisi Erkan Kılıç ve eşi Ayşe Elif Kılıç Hanımefendi, Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla İzzet Baysal Vakıf Huzurevi ve İzzet Baysal Çakmaklar Huzurevini ziyaret ettiler.

“Toplumumuzun en değerli hafızası ve en değerli hazinesi olan yaşlılarımızla Kurban Bayramı’nın manevi coşkusunu paylaşmak, onlara sevgi ve saygı göstermek en büyük vazifemizdir. ” diyen Bolu Valisi Erkan Kılıç, huzurevi sakinlerinin Babalar Gününü ve bayramını kutladı.

 ÇOCUKLARIMIZ UNUTULMADI 

 Bolu Valisi Erkan Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Semiha Şakir Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Çocuklarımızın bayramını kutlayan Bolu Valisi Erkan Kılıç,” Sizler, bu toplumun geleceği ve umut ışığısınız. Bizlerin de desteğiyle hiç yılmadan hayallerinize ulaşmak için çabalayın. Coşkuyla yaşayacağınız nice bayramlar diliyorum.” dedi.

KAHRAMAN GAZİLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

 Bolu Valisi Erkan Kılıç, Kurban Bayramı münasebetiyle 1993 yılında Muş ilinde vatani görevini yaparken gazi olan Enver Yıldız ve kıymetli ailesini, 1992 yılında Şırnak ilinde vatani görevini yaparken gazi olan Sertanç Çolak ve kıymetli ailesini ziyaret etti.

Kahraman gazilerimiz ve ailelerinin bayramını kutlayan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Kurban Bayramı’nın maneviyatını ve güzelliklerini gazilerimizle paylaşmak, onların fedakârlıklarını bir kez daha hatırlamak ve minnettarlığımızı göstermek bizim için bir onurdur.” dedi.

 AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla, 1984 yılında Hakkari’de şehit olan İsmail Şeremet’in muhterem ailesini ve 1983 yılında Siirt’te şehit olan Hüseyin Karakaya’nın muhterem ailesini ziyaret etti.

Şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim ‘in okunduğu ve duaların edildiği ziyaretlerde şehit ailelerimizin bayramını kutlayan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Sizlerin evlatları, eşleri, babaları, bu vatanın bağımsızlığı ve huzuru için canlarını feda ettiler. Onlar, bu milletin gönlünde daima yaşayacak olan kahramanlardır.” dedi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın kahraman gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin ailelerini ziyaretlerine Bolu Garnizon ve 2. Komando Tugay Komutan V. Tank Komando Albay Cavit Nartop,   İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Mehmet Avcı, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Can ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemal Keskin de iştirak ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427