Kurban Bayramı Öncesi Denetim Faaliyetlerimiz Devam Ediyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince tüketimin artmasına paralel olarak suistimallerin önüne geçmek adına Bolu Valiliği koordinesinde gıda ürünlerinin üretim, satış ve toplu tüketimlerinin yapıldığı işletmelere yönelik denetimleri devam ettiği paylaşımı yapıldı.

Bu kapsamda; gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması, gıda güvenliğinin sağlanması açısından Kurban Bayramı öncesi tüketimi artması muhtemel çikolata, şeker, ekmek, pide, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, tatlı çeşitleri gibi ürünlerin ve üretimde kullanılan hammaddelerin; üretildiği, satışının yapıldığı, tüketime sunulduğu ve depolandığı yerlere yönelik denetim faaliyetleri 7 gün 24 saat esasına göre aralıksız devam edeceği paylaşıldı..

Tüketicilerimiz, karşılaştıkları şikayetlerini “ALO GIDA 174” hattını arayarak bildirmeleri denetimlerin etkinliğini artıracağı, ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl /İlçe Müdürlüğü ile halkın irtibata geçebileceği yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427