Vali Kılıç, Tarafından Kurum ve Kuruluşlara “Çevre Dostu Sertifikaları” Verildi

“Çevre Dostu Projesi” kapsamında belirlenen kriterleri sağlayan, sertifika almaya hak kazanan kurum ve kuruluşlara, Bolu Valisi Erkan Kılıç tarafından, “Çevre Dostu Sertifikası” verildi.

Çevre konusunda farkındalık oluşturmak, kaynakları verimli ve tasarruflu kullanmak amacıyla hayata geçirilen “Çevre Dostu Projesi” kapsamında, Bolu’da çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sanayi tesisleri, turizm tesisleri, apartman ve site yönetimleri, kamu kurumları, eğitim kurumları, sağlık kuruluşlarından belirlenen kriterleri sağlayanlara “Çevre Dostu Sertifikası”, Bolu Valisi Erkan Kılıç tarafından verildi.

Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce 2016 yılında tüzüğü oluşturulan, Valilik Makamının 27.12.2016 tarih ve 4588 sayılı onayı ile resmiyet kazanan “Çevre Dostu Projesi” 2017 yılından itibaren de sektörde sertifika almaya hak kazanmış olan gerek özel sektör, gerek kamu kuruluşundaki başvurularını yapanlara “Çevre Dostu Sertifikaları” takdim ediliyor.

Bolu Valiliği koordinasyonunda Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce yürütülen 2017 yılında başlayan projede herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır. 2024 yılında 11’i yenileme başvurusu, 4’ü ise yeni başvuru olmak üzere, toplamda 15 kurum ve kuruluşun sertifikalandırılması hedeflendirilmektedir. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420