Genç Yeteneklerin Gözdesi Turizm Otelcilik

 İzzet Baysal Abant MTAL (Turizm Otelcilik) gençlerin öncelikli tercihleri arasına girmeyi başardı.

Kaliteli yabancı dil eğitiminin yanında, öğrenciler modern uygulama alanlarında, tam teşekküllü mutfaklarda eğitim alıyorlar. Osmanlı Mutfağı, Türk Mutfağı, Dünya Mutfakları bilgisine sahip oldukları gibi ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyorlar. Yurtdışı projeleri ile yurtdışında staj imkanına kavuşuyorlar. İstihdam sorunu olmayan okul mezunları kısa sürede yurtdışı kariyerlerine başlıyorlar.

Enes Malik BAHÇIVAN, Mehmet Cihan YILMAZ, Cihan ÜNLÜ, Mehmet Faruk YARDIMCI, Batuhan BAZLAMAÇCI gibi ünlü şefler yetiştirmeye devam ediyor. Gazelle Resort Otel Genel Müdürü Ahmet DEMİR, Fenerbahçe Topuk Yaylası Genel Müdürü Murat ACAR, Executive Chef Ümit YAVUZ gibi ünlü turizimciler bu okul mezunu. Akademisyen BAİBÜ Doç. Dr. İsa BAYHAN, ABD’de Prof. Dr. Fevzi OKUMUŞ, Hacı Bayram Üniversitesi Prof. Dr. Yasin BOYLU, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Prof. Dr. Burhan KILIÇ, Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA başlıca akademisyenler arasında. Okulda görev yapan Alan Şefleri Bülent YALÇIN, Atilla DEMİRER, meslek öğretmenleri bu okul mezunu.

İkinci kuşak çocukları da turizm okudu, okumaya devam ediyor. Öğretmenler çocuklarının lise eğitiminde bu okulu tercih ediyor. Nedeni ise kaliteli eğitim, istihdam olanakları ve yurtdışı imkanları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427