Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Afetlere karşı Her Zaman Hazırlıklı Olmalıyız”

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Acil Afet Arama ve Kurtarma Derneğinin (BAKE) 126 gönüllü üyesi olan 38 gönüllü ile katılım gerçekleştirdiği Bolu AFAD Çivril’deki Enkaz Eğitim alanındaki Akreditasyon inceleme çalışmalarına katıldı.

Akreditasyon süreci, arama kurtarma alanında yürütülen çalışmalar ve Bolu’da gerçekleştirilen faaliyetler hakkında Bolu Valisi Erkan Kılıç’a bilgiler veren Bolu Arama Kurtarma Ekibi (BAKE) Başkanı Burhan Turan, 12 saat sürecek olan hafif seviyede akreditasyon incelemelerinde Bolu Acil Afet Arama ve Kurtarma Derneği üyelerinin, sahaya intikal, saha kurulumu ve müdahale çalışmalarını yürüteceklerini belirtti..

Bolu’da İHH, Bolu Adalet Teşkilatı Arama ve Kurtarma Derneği (ATAK), Bolu MEB AKUB Derneği ve Köroğlu Arama Kurtarma (KARAKURT) Derneğinin ardından Bolu’da akredite olacak 5.dernek olan Bolu Acil Afet Arama ve Kurtarma Derneği (BAKE) üyeleriyle bir araya gelen Bolu Valisi Erkan Kılıç, akreditasyon incelemelerinde başarı gösteren ekip üyelerini tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi..

Deprem, sel, yangın gibi felaketlerin hayatın gerçeği olduğunu belirten Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Tüm doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Doğal felaketlere uğrayan vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak ve vatandaşlarımızın hayatını kurtarmak çok önemli bir vazifedir. Valilik olarak hem Bakanlığımızla hem de kurumlarımızla bağlantılı olarak gerekli çalışmaları yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Bolu’nun coğrafi konumu itibariyle ilimizde arama kurtarma ekiplerinin artırılması ve bu ekiplerin AFAD ile akredite edilmesi büyük önem arz ediyor. Arama kurtarma ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, deprem başta olmak üzere tüm doğal afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Alla vatandaşlarımızı tüm felaketlerden korusun.”dedi.

Bolu’da akredite olan 5 Arama Kurtarma Derneği ekipleri AFAD ve ilgili kurumlarla birlikte koordineli olarak acil durum ve afetlere ilişkin Türkiye Afet Mücadele Planı kapsamında yapılacak çalışmalara katılacaklar. Kurumsal müdahale kapasitesini artırmak ve geliştirmek için uygulama ve tatbikatlar dahil olmak üzere gerekli çalışmaları yapacaklar. Toplumun afetlere karşı bilinçlendirilmesine yönelik eğitim çalışmalarına katılacaklar. Arama ve kurtarma çalışmalarına da destek verecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420