“Aykırı İkili” BAİBÜ’de Sahnelendi

Marvin Neil Simon yazdığı, Aziz Yellice’nin yönettiği,  “Aykırı İkili” adlı iki perdelik komedi oyunu, Yaratıcı Drama Topluluğu oyuncuları tarafından BAİBÜ’de sahnelendi.

Haber: Fatma Marmara

2 gösterim halinde tiyatro severlerle buluşan, iki perdelik komedi oyunu “Aykırı İkili”, 24 Mayıs 2024 Cuma günü 1. Gösterim saat: 16.00’da 2. Gösterim Saat: 19.00’da olmak üzere, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Pembe Salonda seyirciyle buluştu.

Yaratıcı Drama Topluluğu oyuncularının rol aldığı oyunun, Yönetmen Yardımcılığını Esranur Şahin’nin yaptığı oyunda Buse Nur İbiş, Miray Cömert, Dilara Sağsoyu, Funda Çayan, Özge Nur Ekşi, Oğuzhan Kisecik, Gülperi Sudenaz Tutkavul, Aziz Yellice rol aldı. Işık ve Ses; Dilara Turak ve Osman Turak tarafından sağlandı.

“Geleneksel Türk Tiyatrosunda sokak kullanılır”

Oyun sonrası sahneye davet edilen Yaratıcı Drama Topluluğu Danışmanı, BAİBÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Metin AKYÜZ, oyunun pembe salonda olduğuna değinerek; “Hep mavi salonda buluşuyorduk, bu defa pembe bir ortamda buluştuk. Hani Hababam Sınıfı’nda söyleniyor ya ‘Okul dört duvar arası değil’ tiyatroda her yerde oynanabiliyor. Hatta Geleneksel Türk Tiyatrosunda sokak kullanılır. Kalabalık bulunduğu yerde hemen bir çember oluşturulur, bir daire oluşturulur, o dairenin içerisinde oyuncular oynamaya başlarlar. Farklı bir atmosfer oldu pembe salonda, oyunda bir dolantı komedyası olarak bu ortama da uydu diye düşünüyorum. Bizleri yine yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir oyunumuz daha var, ‘Toros Canavarı’ oyunumuzla görüşebilmek umuduyla diyelim.”ifadelerinde bulundu.

“Depremden etkilenen oyuncularımız oldu”

Oyun sonrası bilgi paylaşan Yönetmen Aziz Yellice; “Biz, Yaratıcı Drama Topluluğu olarak birçok oyun çıkarmaya çalışıyoruz. İlk dönem festival yaptık, bu dönem böyle devam ediyor. Her seferinde elimizden geleni yapıyoruz. Bugünde güzel bir oyun çıktı. Bütün arkadaşlarımızın, bütün ekip üyelerimizin ve metin Hocamızın desteğiyle oyunu çıkartabildik. Ben çok mutluyum. Bütün oyuncularımla, bütün ekiple gurur duyuyorum. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sahne arkasıyla beraber 11 kişilik bir ekiple bu oyunu oynadık. Bu oyuna deprem döneminden önce başladık. Depremden etkilenen oyuncularımız oldu. Bu nedenle devam edemedik. Sonra ki zamanda festival döneminde diğer oyunlar çıkarken, arka planda yavaş yavaş bu oyunun provaları devam etti. O sırada bazı talihsizlikler oldu, mezun olan gibi. Süreç ilerledi, 1,5 yıl önce başladık ama bu 1,5 yılın 4 ayı aktif geçmiştir. Geri kalan süre biraz daha reaktif bir şekilde arkadan arkadan ilerledi. Elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum, umarım seyircilerimizi mutlu edebilmişizdir. Bu sene festivallerle beraber 10-11 oyun çıkardık. Festivalsiz bu dönem 5 oyun olacak, ‘Toros Canavarı’ ile beraber. Festivalde de üniversiteleri buraya davet etmiştik. Onlarda sağolsun bizleri kırmadı.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420