BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Bugün, 105. yıl dönümünü kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Türk milletinin istiklâl ve istikbal mücadelesinin sembolü, milletimizin Türk gençliğine duyduğu güvenin göstergesidir.

​Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasıyla başlayan destan,emperyalizme karşı kendi döneminde ve sonraki dönemlerde, geri kalmış ve sömürge durumundaki bütün milletlere ilham kaynağı olmuştur.

​Yokluklar içinde verilen olağanüstü mücadelenin sonunda kazanılan zafer, Türk milletinin bağımsızlığı uğruna yapabileceklerinin ispatıdır. 19 Mayıs, zulme boyun eğmeyen, esareti kabul etmeyen aziz milletimizin dünyaya meydan okuyuşudur.

​Mehmet Akif Ersoy’un “ Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar/Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.” dizelerinde belirttiği gibi batının modern silahları karşısında en güçlü silahımız; bağımsızlığa olan sevdamız, zafere olan inancımızdı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkomutanlığında, Kurtuluş Savaşı cephesi komutanlarını ve Mehmetçiklerimizi yolundan döndürmeyen, yıldırmayan güç, Türk milletinden aldıkları manevi güçtür.

​Sevgili Gençler,

​Her 19 Mayıs, aldığınız kutsal emanetin değerini anlamak, ülkemiz ve milletimizin yarınları adına hedeflerinizi ileriye taşımak için bir fırsattır. Sizler de belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için önünüze çıkan hiçbir engelden korkmadan ilerlemelisiniz. Tüm bilgi, yetenek ve enerjinizi ülkemizin yarınlarını inşa etmek için kullanmalısınız. Öz güveniniz, azminiz ve çalışkanlığınız sayesinde ülkemizin her alanda daha ileriye gideceğine inancımız tamdır.

​Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin temellerini atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı, vatanımızın bağımsızlığı uğruna şehadete ermiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor; Bolulu hemşehrilerimin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420