35’inci İzzet Baysal Şükran Günleri Programı Başladı

10 – 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen İzzet Baysal Şükran Günleri anma programları, ilk olarak Anıt Park’ta bulunan Atatürk anıtı önü oldu.

“Ender insanlardan biri”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bolu Kent Konseyi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk takdim edildi. Törende konuşan Kent Konseyi Başkanı Remzi Kocaman, “Dünya’da örneği olmayan, örnek bir insan. Her şeyini vakfediyor, eğitimden sağlığa, Bolu’da her şeye katkıda bulunuyor, arkasından da anahtarını Devlet’ine teslim ediyor. Ender insanlardan biri… Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk ile bir arada bulunduğumuzda ‘Evliya aranıyorsa, işte İzzet Baysal odur’ diyor” ifadelerini kullandı.

Anıt Park programının bitmesi ardından bando eşliğinde , İzzet Baysal Caddesi boyunca, “İzzet Baysal’a Saygı ve Şükran Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Programının son durağı İzzet Baysal Anıtı oldu. Burada Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi kurum çelenkleri sunuldu.

Herkes hayırsever olabilir ama cömert olamaz”

Gençlik adına BAİBÜ öğrencisi Müge Alkan ve halk adına Emekli Öğretmen Hikmet Manaz konuşma yaptı.  Akabinde, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın mektubu okundu. Ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Samettin Gündüz ilk konuşmayı yaptı. Gündüz, “Herkes hayırsever olabilir ama cömert olamaz. Cömertlik her insanın yapabileceği iş değildir. Elinin, gönlünün açıklığını, insanlara karşılıksız iyilik yapabilmeyi ve bir elinin verdiğini, diğerinin görememesini gerektirir. Merhum İzzet Baysal sağlık, eğitim ve diğer alanlarda yaptıklarıyla cömertliğini ve hayırseverliğini, mütevazı kişiliğiyle göstermişti” dedi.

“Siz iyilik ve hayır ile bunu başardınız”

Bolu Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Ekrem Serin, İzzet Baysal’ın Boluluların gönlüne girdiğini aktararak, “Büyük hayırsever İzzet Baysal, siz hayırlara adanmış bir ömürle, Bolu’nun ve Bolu halkının kaderini değiştirip, Boluluların gönlüne girdiniz. Eser ve hizmetlerinizin yanısıra, ‘En büyük eserim’ dediğiniz vakfınızla da Bolu’yu Bolu yaptınız. Bolulular olarak size ne kadar şükranlarımızı sunsak azdır. Kalplere dokunup, bir toplumun gönlünde yaşamak, herkese nasip olmaz. Siz iyilik ve hayır ile bunu başardınız” ifadelerini kullandı.

“O’na şükran duymamak, dua etmemek mümkün değil”

Bolu Valisi Erkan Kılıç, yatırım ve hizmetlerin altını çizerek, “İzzet Baysal’ın Bolu için ve ülkemiz için ne kadar büyük bir önder olduğunu, tüm konuşmalarımızda tekrar ediyoruz. Bolu’da 148’inci eserinin temel atma törenini dün gerçekleştirdik. Başta eğitim, sağlık, kültür ve birçok alanda Bolu’ya çok büyük eserler kazandırdı. Bunların başında tabi ki Abant İzzet Baysal Üniversitesine ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Vakıf destekli Devlet üniversitesi olarak Türkiye’ye örnek bir üniversite… Kurucusu büyük hayırsever İzzet Baysal Amcamız. O’na şükran duymamak, dua etmemek mümkün değil. Hayır kapısını sürekli açık tuttu, Bolu’ya ve ülkemize önder oldu” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından anma programı sona erdi. Programa Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, il protokolü, İzzet Baysal Vakfı yönetimi ve mütevelli heyeti ile vatandaşlar katıldı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420