“Cimri” Bolu Seyircisiyle Buluşacak

Jean Baptiste Poquelin Moliere’nin ölümsüz esri “Cimri” Bolu’da sahnelenecek.

Moliere’nin klasik tiyatro eseri “Cimri” Türk orta oyunu ve Commedia dell’arte ögeleriyle zenginleştirilerek sahne alıyor. “Cimri Harpagon’un Suçu Ne?” adlı bu oyun, geleneksel ve modern tiyatro unsurlarını ustalıkla harmanlayarak, izleyicilere bir deneyim sunuyor.  

Yönetmen Onur Yamak’ın yönetip uyarladığı “Cimri” adlı tiyatro oyunu 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat: 17.00 ve 4 Mayıs 2024 Cumartesi akşamı saat: 20.00’de aynı gün iki gösterim halinde Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Oğuz Eren Hırtıslı’nın yönetmen yardımcılığını yaptığı oyunda, Onur Yamak, Ömer Bebek, Bahar İrem Gençay, Süleyman Karakoç, Ece Beyza Ulusoy, Oğuz Eren Hırtıslı, Buse Yamak, Görkem Talay, Mustafa Recep Ensar Acar, Şehriban Çelikli, Eren Can Küçük, Şevval Karaca sahne alıyor. Oyunun afiş tasarımı: Mustafa Recep Ensar Acar, ses-ışık: Esra Konyalıoğlu tarafından sağlanıyor.

Oyunla ilgili bilgi paylaşan Yönetmen Onur Yamak; “Oyun Cimri Harpagon’un zenginliği ama cimriliği etrafında dönen olayları anlatırken, Türk orta oyunu geleneğinden “İbiş ve Kanlı Nigar” gibi renkli karakterleri de sahneye taşıyor. Sahnedeki bu karakterler izleyicilere heyecanlı performans sergilerken, geleneksel Türk tiyatrosunun enerjisiyle dolu sahneler yaşatıyorlar. Aynı zamanda Commedia dell’arte’nin maskeli karakterleri de oyuna renk katıyor. Aralarındaki çatışmalar, komik diyaloglar ve absürt durumlar seyirciyi kahkahalara boğarken, oyunun derinlikli hikayesi ve toplumsal eleştirisi düşündürüyor. “Cimri Harpagon’un Suçu Ne?” adlı bu oyun, geleneksel ve modern tiyatronun buluşmasına tanık olacak, kahkahalarla dolu bir gün ve gece yaşayacaksınız.”diye belirtiyor. Haber: Fatma Marmara

İletişim: 0 539 282 56 43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420