Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay BAYRAK, BGC’ni Ziyaret Etti 

Zafer partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay BAYRAK, beraberindeki heyetiyle birlikte Bolu Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Projelerini anlatan Zafer partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay BAYRAK ve Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar ÇUHADAR basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

“ATATÜRK DOKTRİNLERİNE SAHİP, NECİP MİLLETİMİZİN KALBİNDE YER ALMAK”

BGC Başkanı Mert Minisker’in Zafer partililere ziyaretlerinden dolayı teşekkür konuşması ardından İlk konuşmayı yapan Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar ÇUHADAR oldu. ÇUHADAR; “Bizim derdimiz, bizim sevdamız vatan. Olmazsa olmazlarımız, altını çizerek söylüyorum ATATÜRK doktrinlerine sahip necip milletimizin kalbinde yer almak.”dedi. Genel başkanımızda defaten söyledi, ‘ATATÜRK ilkeleriyle sıkıntısı olanın canları cehenneme. Bunlardan oy falan istemiyoruz.’dedi. Bu sanırım şimdiye kadar mevcut gördüğümüz gerek iktidar, gerek muhalefet partileri içerisindeki en net duruş buydu, bizim çizgimizi belirleyen şey. Biz halk için varız. Elimizdeki argümanlar tamamen Türkiye’nin gerçek anlamda bağımsızlık, halkçı üretim, hizmet odaklı bir anlayış. Bununda tabi belli çerçeveler ve belli kırmızıçizgiler içerisinde bu işi sürdürmek.”diye belirtti.

“HEPSİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Belediye Başkan Adayı İlkay BAYRAK projelerini anlatmadan önce geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve Bolu Belediyesi’nin bankalardan toplamda 434 milyonluk kredi almasına yönelik oylamada Tanju ÖZCAN’ın tutumunu eleştirdi. 29 meclis üyesinin olduğu oturumda 13 üyenin evet demesine rağmen 16 üyenin hayır oyu kullandığını hatırlatan Bayrak, “Başkan Tanju Özcan bir anda teklifin kabul edildiğini söyleyip apar topar salondan çıktı. Ertesi gün meclis üyeleri toplanarak basın açıklaması yapıp suç duyurusunda bulundu. 16 meclis üyesi hayır oyu kullandım diye dilekçe verdi. Şimdi görüyorum ki meclis tutanaklarına teklif onaylandı diye geçirmişler. Bakın o yalan kararın altına imza atan katip üyeleri sizlere de sesleniyorum. Göz göre göre bu yalan kararın altına imza atmayın. Hukuki süreç başladı. Hepsinin takipçisi olacağız.”dedi

“LİYAKATLERİNE BAKILACAK”

Zafer partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay BAYRAK; “Zafer Partisi belediye başkan adayı olarak ilk sözüm, vatandaş bilecek ki her kuruşuna İlkay BAYRAK, kendi parasından daha fazla sahip çıkacak. İkincisi, her aday gidiyor belediyeyi ziyaret ediyor. İşte ben işçi çıkartacağım, ben şunu yapacağım, bunu yapacağım. Benim ikinci sözüm, belediyede ben başkan seçilince, ne kadar eleman lazımsa alacağım. Kendi liyakatlerine bakılacak, performanslarına bakılacak. Geri kalanının tazminatı ödenecek, işten ayrılacak. Popülist söylemlerle bu iş hep bu noktalara geliyor. Belediye dediğiniz yer iş kapısı değildir, hizmet kapısıdır. Minimum maliyetle, vatandaşa maksimum hizmeti götürmektir.”dedi

“EVLATLARINI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BIRAKABİLECEKLERİ KREŞLER YAPACAĞIZ”

Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar Çuhadar; “Bizim projelerimizi diğer adayları üzerine koyarak, eksikleri tamamlayarak kullanabilir. Biz hizmet noktasında Bolu halkının faydalanacağı projeleri üretiyoruz. Biz bu projemizi daha önce açıklamıştık. Bolu’da hangi işte çalıştığı fark etmeksizin çalışan annelerimizin çocuklarını sabah ve akşam mesai sınırı olmaksızın belediye hem atanamayan öğretmenlerimizden hem de emekli öğretmenlerimizden oluşan tecrübeli kadroyla bu annelerimize evlatlarını gönül rahatlığı ile bırakabileceği kreşler  yapacağız. Hayat şartları o kadar ağır ki genç kızlarımız aile bütçesine katkıda bulunmak için çalışıyor. Çocuk düşünemiyor. Emanet edecek birisini bulamıyor. Gençlerimiz evlenemiyor. En düşük düğün salonu fiyatı 80-100 bin lira. Eğer Bolu halkı bize bu fırsatı verirse Bolu’ya 2 tane düğün ve etkinlik merkezi yapacağız. İkramlıkları gelin ve damat aileleri kendileri belirleyecek. Kuru bir salon ve sandalyeden ibaret olmayacak. Belediye güçlü bir belediye yeter ki kaynakları doğru analiz edilsin. Gençlerimiz bu düğün salonunu ücretsiz kullanabilecek. Tekrar belirtiyorum önceki projelerimiz gibi bu projeyi de diğer adaylarımız kullanabilir.”diye belirtti.

“GENÇLERLE YAŞLILARI BULUŞTURABİLECEK SOSYAL PROJELERİMİZ VAR”

Zafer Partisi Bolu İl Başkanı Serdar Çuhadar; “Bolu’nun  büyük kütüphane ile anılmasını istiyoruz . 32 bin tane öğrencimiz var. Bolu’nun tercih sebebi olarak belediye hizmetlerinin de dikkate alınmasını istiyoruz. Öğrencilere çalışma imkanı oluşturan bir belediye olmalı. Bolu’da birçok öğrenci yurdu var. Ama bakılınca tıp fakültesi öğrencileri 5 kişilik odalarda kalıyor. Mühendislik okuyan öğrenciler 5 kişilik odalarda kalıyor. Teknik olarak bu öğrencilerin başarılı olma şansları yok. Öğrencinin ulaşabileceği noktalarda çok büyük etüt merkezleri ücretsiz olacak. Gençlerle yaşlıları buluşturabilecek sosyal projelerimiz var.  Biz sosyal belediyeci olacaksak çay 2.75 lira olacak hem öğrenciye hem de emeklilerimize. Bolu’nun farklı noktalarında olacak. Emekliler halk ekmek kuyruğunda 1 lira indirim için sıra beklerken arkadaşı ile sohbet ederken içtiği çaya 80 lira ç vermesi mümkün müdür? Aynı ortamda genç üniversite öğrencisi arkadaşlarımızla hayat tecrübesi edinmiş emeklilerimizin olduğu bir ortamda nesiller arası tavsiyelerin aktarılması açısından çok kıymetli buluyorum bu projeyi.” dedi.

“HERKES ŞİKAYET EDİYOR AMA KİMSE ÇÖZMÜYOR”

Toplu taşıma konusunda Bolu’da büyük sıkıntı olduğuna dikkat çeken Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak; “Bolu’da tolu taşıma planını ben çözeceğim. Bunun sözün veriyorum. Yıllardır büyük araba, küçük araba denildi. Vatandaş bu durumdan muzdarip. Herkes şikayet ediyor ama kimse çözmüyor. Bunu ben çözeceğim. İddialıyım. Bu sorunu çözebilecek Bolu’da tek aday benim. 5 sene oldu. Belediye otobüslerinin kurumsal kinliği yok. Her şehrin belediye otobüslerinin kurumsal kimliği var. Bizimkinde yok. Yarısı kırmızı, bir kısmı yeşil, diğer kısmı beyaz. Yamalı dana gibi dolaşıyorlar şehirde. Bu rezilliktir. Ben başkan olduğumda yeşil alanlar parklar işletme olmayacak. Yeşil alan parktır. Parklarda ticarethane dönemi kapanacak. Sözleşmeleri bittikten sonra hepsi yıkılacak. 1 metrekare fazla yeşil alan, çimen nasıl yapabiliriz? Bunun hesabına bakacağız. Parklara gelen insanlar bir şeyler içecekse termosunu içeceğini alır gelir. İnsanların ayakları çimene temas etmeli. Park budur. Biz bu anlayışı Bolu’ya tekrar getireceğiz. Fazla yer kaplamayacak sıcak su otomatı olur. İnsanlar alır kahvesini stresini atar.” ifadelerini kullandı. 

“ORADA SATIŞ YAPAN KÖYLÜ, ÇİFTÇİ TEZGAH PARASI ÖDÜYOR”

Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak; “Bugün Bolu Pazarında tezgahlar yatırım aracı olmuş. 6 metrelik tezgahlar 3,5- 4 milyona satılıyor. Yeşillikçilerin olduğu yerde bu rakam 7 milyona kadar çıkıyor. Bu işin de yatırımcısı var. İnsanlar neye yatırım yapalım diye bazen düşünüyor.  Bu durumda Bolu’da pazar tezgahına yatırım yapmak en mantıklısı. Biz bunu değiştireceğiz. Orada satış yapan köylü çiftçi tezgah kirası ödüyor her ay. Rant kapısı olmuş tezgahlar. Zafer Partisi Belediyeciliğinde rant kapısı olan pazar tezgahları çiftçimizin üreticimizin olacak. Hem üreticimiz kazanacak hem de vatandaşımız daha ucuza sebze meyve satın alabilecek.”dedi.

“ÇOK KAPSAMLI BİR PROJE OFİSİ OLACAK”

Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlkay Bayrak, “İlkay Bayrak belediye başkanı olduğunda belediyenin en kıymetli birimi basın yayın birimi olmayacak. Biz algı ile şehir yönetmeyeceğiz. En gözde birimi proje ofisi olacak. Çok kapsamlı bir proje ofisi olacak. Profesyonel projecilerimiz olacak. Avrupa Birliği fonlarından hibe projeler araştırıp mutlaka onları uygulayacağız. Bunun yanında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden en az 5 tane şehir belirlenecek çeşitli ülkelerde ama gerçekten oralarla proje alışverişi yapılacak. Çalışmalar yapılacak. 5 kardeş şehir ile anlaşma imzalayıp koordineli şekilde çalışacağız” dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420