BOLU’NUN GURURU, ÜNSAL SERVİS DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Murat ÜNSAL’ın sahibi olduğu, Ünsal Servis AutoNetwork Car Servisi  “Worldclass Workshop” yarışmasında, 109 ülke, 7400 bayi arasında Dünya 1.lik ödülü alarak hem Bolu’nun hem de Türkiye’nin gururu oldu.

Haber: Fatma Marmara

Uzun yıllardır Bolu’da otomotiv sektöründe üstün performans, servis ve bakım noktasında öncülük eden, müşteri memnuniyeti ve kaliteyi kural edinen, 7 gün 24 saat ulaşılabilinen, servis ekibiyle Bolu’ya değer katmaya devam eden Murat ÜNSAL ve sahibi olduğu Ünsal Servis AutoNetwork Car firmasının dünya birincisi olarak aldığı ödülün takdimi töreni gerçekleşti.

BOLU’YA VE ÇEVRE İLLERİNE EN İYİ, GARANTİLİ SERVİS HİZMETİ

109 (yüz dokuz) ülkeden 7400 (Yedi bin dört yüz) bayi arasında “Worldclass Workshop” yarışmasında Dünya 1.lik (birincilikle) ödüllendirilen Ünsal Servis AutoNetwork Car firmasının Ödül Töreninde ilk konuşmayı firmanın sahibi Murat ÜNSAL yaptı. ÜNSAL; konuşmasında; “Yaklaşık 35 yıldır otomotiv sektörünün içerisindeyim. Bu bağlamda 15 yıl kurumsal bir markanın bayiliğini yapmış olup, otomotiv sektörünün tedarik zorlukları ve müşterilerimize yüksek maliyetler karşısında bırakmamak adına bizi her marka araca garanti servis hizmeti vermeye yöneltti. Yaptığımız araştırmalar sonucu, dünyanın en iyi kurumsal servis ağına sahip olan AutoNetwork şirketiyle yolumuzu birleştirerek, Bolu’muza ve çevre illere en iyi servis hizmeti sunmaya başladık. Bizleri tercih eden ve bu ödülü almamızı sağlayan tüm misafirlerimize ve aileden gördüğüm tüm çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.  Ayrıca otomotiv sektörünün geleceği olan, elektrikli araçlar sınıfında dünya markalarından Tesla’nında çok yakında yetkili servis olarak Bolu’da hizmet vermeye başlayacağız.”diye ifade etti.

 “BU ÖDÜL YALNIZ BOLU’YA DEĞİL, TÜRKİYE’YE DE VERİLMİŞ BİR ÖDÜLDÜR”

AutoNetwork Yönetim Kurulu Başkanı Eyal TARABLUS, ödülün mutfağından bahsetmek isteyerek başladığı konuşmasında; “ Bir araç yaklaşık binlerce parçadan oluşur. Bu parçalar araç üreticileri tarafından değil, parça üreticileri tarafından üretilir. Araç üreticileri de %90’ını dışarıdan aldığı parçaları birleştirir. Geçtiğimiz sene parça üreticileriyle yaptığı ARGE harcamaları, araç üreticilerinin yaptığı ARGE harcamalarından daha fazlaydı. Dolayısıyla bu uluslararası parça üreticileri satış sonrası ihtiyacı olduğu zaman, ürettikleri parçaları ya araç üreticisinin kutusunda veya kendi markalı kutularında piyasaya sürerler. Araç üreticisinin kutusuyla sürdükleri ve tüketicilerimizin orijinal parça olarak aldığı bu parçalar, gene bu üreticilerin kutularında 1992 senesinden beri rekabet kurulunun Blok Muafiyeti tekniğiyle yine orijinal parça olarak kabul edilir. Bizler dünyadaki 104 ülkede bu parçaların dağıtımını yapan şirketiz. Bu parçaları tüketicilere ulaştırırken yine yetkili servis adı altında farklı araç üreticilerinin servis organizasyonlarına rekabet yaratmak için bizlerle kaliteli özel servisleri bir araya getirerek, aynı parçalarla daha kaliteli hizmet sunmak için bundan 20 sene önce dünya üzerinde bir organizasyona başladık. Son 6 aydır da Türkiye’de aktifiz. Bugün ise Ünsal Servisimizin aldığı ödülü kutlamak için bir aradayız. Bu aslında bize 3 ay önce uluslararası bir organizasyonla, beyler adına bize teslim edildi. Bizde teslim aldığımız ödülü bugün burada teslim etmek için geldik. Bu ödülün tek kriteri burada gördüğünüz yapı değil, bu yapının içerisinde olan kriterlere göre bu ödül verildi. Bu ödül 7400 servis arasında, aday olan yüzlerce servis arasından özenle seçilerek yapılmış bir ödüldür. Bu ödül yalnız Bolu’ya değil, Türkiye’ye verilmiş bir ödüldür ve bizim gururumuzdur. O yüzden Ünsal Servise çok teşekkür ediyoruz. Bolu içinde ben bunun büyük bir gurur olduğunu düşünüyorum. İstanbul’da aday olan servisler ilk üçe dahi girmesi söz konusu olamadı. ”diye ifade etti.

109 ÜLKE 7400 BAYİ ARASINDA 1.LİK ÖDÜLÜ ALDIKLARI İÇİN TEBRİK EDİYORUM”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah ALEMDAR konuşmasında; “Öncelikle Bolu’nun ticaretiyle alakalı olarak konuşmamız gerekirse, maalesef Bolu’da bir Düzce’nin, bir Karadeniz Ereğli’nin yaptığını bugüne kadar yapamadık. Yani hem satış noktasında otomotivde hem de servis noktasında sınıfta kaldığımızı açık yüreklilikle söyleyebilirim. Tabii bu da bize sürekli başka şehirlere taşınma hem servis noktasında hem araç alım noktasında gidip gelme zorunluluğu getirdi.  Gururla artık bu tesisimizin, bu sorunumuzu giderdiğini görmüş bulunuyorum. Servislere gitmeden burada servis ihtiyaçlarımızı karşılayıp, bu süreci yönetebiliyoruz. Bu anlamda ben Murat Bey’i huzurunuzda bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Ayrıca, AutoNetwork Yönetim Kurulu Başkanı Eyal TARABLUS Beyefendiyi de tebrik ediyorum. 109 ülke içerisinde 7400 bayi içerisinde bu 1.lik ödülünü aldıkları içinde tekrar tebrik ediyorum.” dedi.

“MURAT BEY’İ BİR KEZ DAHA TEBRİK EDİYORUM”

Bolu Ak Parti İl Başkanı Suat GÜNER konuşmasında; “Aslında ülkemizin aldığı sanırım bir ödülün, biz Bolu’da vücut bulmuş haline hep beraber şahitlikediyoruz. Bir kez daha hem markamızı hem de Murat Bey’i bir kez daha tebrik ediyorum. Murat Bey yine bugün artık hayatımızın bir gerçeği olan elektrikli araçlara bir değişim, bir dönüşüm var. Bununla alakalı da bir markanın yetkili servisi olacağını söyledi. İnşallah bizde yerli ve milli otomobilimizin, hani diyorduk ya nasıl ulaşırız? Nasıl sıra gelir de kavuşuruz yerli otomobilimize? derken benim apartmanımda 2 tane var. Yani artık onunda bir servis ağına ihtiyacımız olduğu hissediyoruz. İnşallah onunda yetkili servis olarak hizmet vermeyi bir gün Allah nasip eder. Dediğim gibi bu ödülün sanırım ülkemize, ondan sonra da şehrimizde vücut bulduğunu görüyoruz. Bu da ziyadesiyle son derece memnun etti bizi ve ben laik olduğunu da düşünüyorum. Bu sektörü bilen birisi olarak bizde yıllardır şahitlik ediyoruz. İnşallah bunu da önünün açılacağına eminim. Girişimler olmuştu, showroomlarımız oldu Bolu’da ama çok uzun süreli olmadılar. İnşallah Bolu’da bu değişim dönüşümle bunlarda biraz daha hareketliliğe sebep olacaktır, enflasyonist bir ortamdan geçiyoruz belki ama süreç yavaş yavaş Bolu’da da bu tarz bayilerin sanırım açılacağına dair bir ışık tutuyor. İnşallah yeni sanayi sitemize de geçtiğimizde belki orada da hareketliliğin olması otomotiv sektörüne biraz daha katkı sağlayacaktır.”diye ifade etti.

“109 ÜLKE, 7400 SERVİS ARASINDA DÜNYA 1.Sİ OLABİLMEK GERÇEKTEN ÖRNEK BİR BAŞARI”

 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Dünya 1.si servisin Bolu’dan çıkmasından dolayı teşekkür ederek, “İlimizde yetişen bir iş adamımız dünya 1.si olmuş alanında. Bu gerçekten kıymetli ve bundan sonra değişik alanlarda faaliyet gösterecek iş insanlarımızın da bana göre önünü açtık. Yani hayallerini büyüttü. Demek ki oluyormuş. Demek ki işini iyi yapınca Dünya 1.si servisi Bolu’dan çıkıyor. Yani 109 ülke arasında 7400 servis arasında birinci olabilmek gerçekten örnek bir başarı. Biz bu başarının artarak devam etmesini diliyoruz. Murat Ünsal Beyefendi arkadaşımızı da şehrin Belediye Başkanı olarak kutluyorum. İnşallah sizden sonra da çok değişik sektörlerde böyle ödül törenlerine hep birlikte yaşarız diye düşünüyorum. Yine Murat Bey’e bizi Düzce’ye, Sakarya’ya, komşu illerimize muhtaç etmediği içinde ayrıca şükranlarımı sunuyorum. ” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AutoNetwork Yönetim Kurulu Başkanı Eyal TARABLUS tarafından, Ünsal Servis AutoNetwork Car firması sahibi Murat ÜNSAL’a hediye ve plaket takdim edildi. Murat ÜNSAL’da Eyal TARABLUS’a Bolu Spor Forması hediye etti. Toplu fotoğraf çekimleri ardından Ünsal Servis AutoNetwork Car firması gezildi.

“EN ÖNEMLİ KRİTERİM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ, KALİTE OLMAZSA OLMAZIM”

Ünsal Servis AutoNetwork Car firması sahibi Murat ÜNSAL Tören sonrası bilgi paylaşımında; “Gerçekten çok çalıştık. Yıllarca bu sektördeyim zaten. En önemli kriterim müşteri memnuniyeti, kalite olmazsa olmazım. Bunun için yapmış olduğum yatırımlar, teknik ekipmanlar, cihazlar, personelin eğitimi, bunların hepsi ve iyi bir işletmeyle, iyi bir yönetimle bu ödülü bize kazandırdı. Burada tabi en önemli şey yine dediğim gibi yapılan işin kalitesi, servisinizin etkin olması gerekiyor, personellerin arıza çözümünde, müşteri beklentilerine cevap vermesi gerekiyor. Böyle olduğunda da başarı geliyor ve bunu sürdürebilmek önemli. Dolayısıyla da bizi bu yapıda, 109 ülkede, 7400 servisin içerisinde birinci olmayı hak ederek kazandığımı düşünüyorum. Burada tabii ki bütün dostlarıma ve çalışanlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.”dedi.    

    

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427