BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ’IN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

            Bolu Valisi Erkan Kılıç, “10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “

            “İnsanların haber alma hakkına ve özgürlüğüne hizmet eden, toplumu aydınlatma, bilgilendirme ve toplumu yönlendirme sorumluluğunu üstlenen önemli bir meslek grubu olan gazetecilerimizin, Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

            Bu özel gün, değerli gazetecilerimizin çalışmalarını takdir etmek, özverili çabalarına teşekkür etmek ve demokrasimizin işleyişine yaptıkları hizmeti vurgulamak adına bir fırsattır.

            Dünyada ve ülkemizde gerçekleşen olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın, görevlerini daha önce olduğu gibi bundan sonra da medya etik kuralları çerçevesinde, aynı hassasiyetle ifa edeceğinden şüphemiz yoktur.

             Boluluların haber alma hakkına hizmet eden yerel basın mensuplarımızın, kamuoyunu aydınlatma görevlerinin yanı sıra Bolu’muzun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişimine de çok değerli katkıları vardır. Her biri ilimiz için birer kültür elçisi vasfını taşır.

            Mesai mevhumu olmayan bir meslek olan gazeteciliğin, zorlu şartlar altında yapıldığı herkesin malumudur. Birçok ülkede sık sık tehditlerle karşılaşmakta ve baskılara maruz kalmaktadırlar. Hatta görevi başında hayatını kaybetmiş gazeteci sayısı azımsanmayacak kadardır. İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılarda ölen gazeteci sayısı gün itibariyle 112’ye ulaşmıştır. Canları pahasına onlar, haber alma hakkını cesurca savunmaya devam etmektedirler. Demokratik bir toplum olarak görevimiz, gazetecilerin özgürce ve güvende çalışacağı ortamı oluşturmaktır.

            Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren ulusal ve yerel basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427