59. KÜTÜPHANE BAYINDIR’DA AÇILDI

Rasime –Recai Şeyhoğlu kütüphaneler zincirinin 59. Halkası İzmir’in Bayındır ilçesinde açıldı.

2002’den bu yana İzmir, Manisa, Balıkesir, Bolu, Tokat, Karaman, Antakya, Muğla, Belçika’nın Charlerio ili ve Osmaniye topraklarında açtıkları 58 kütüphaneden sonra, Bayındır’ın CHP İlçe Başkanlığı’nda 1200 kitapla 59. Kütüphanelerini açan Recai Şeyhoğlu, çok yakında da Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 60. Kütüphanelerini açacaklarını açıkladı.

59. Kütüphanenin açılışına; CHP İlçe sekreteri Olcay Dermenci, kadın kolu başkanı Emine Umsu, gençlik kolu başkanı Oğuz Seryan, önceki ilçe örgütü Başkanı Şenay Çetinbaş, karikatürist- yazar Hasan Efe, Konak Belediyesi’nin önceki kültür müdürlerinden Yazar Salim Çetin, çok sayıda partili ve kitapsever katıldı.

 Açılışta konuşma yapan, kütüphanenin raflarını yaptıran eski İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, kitabın, kütüphanenin ve okumanın önemine değindi.

Olcay Dermenci, kitap bağışında bulunanlara teşekkür etti.

Açılışa telefonla bağlanan Kemal Nehrozoğlu, Yekta Güngör Özden ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun ve Cumhuriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Mehmet Şakir Örs de gönderdiği telgrafla kütüphanenin Bayındır için hayırlı olmasını dilediler.

Bilim- sanat ve edebiyat alanlarında söyleşilerin de düzenleneceği kütüphanede, Dünya ve Türk klasiklerinin yanı sıra çok sayıda araştırma- inceleme kitabı, Atatürk ve Cumhuriyet kitapları ile farklı türlerde kitap ve dergiler bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427