MARKA, PATENT TASARIM HAKLARI EĞİTİMİ BOLU TSO’DA DÜZENLENDİ

Patent ve Marka Vekili Gizem Çaylı YASA, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Marka, Patent ve Tasarım Hakları Eğitimi’nde fikri mülkiyet haklarını anlattı.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile Vera Patent işbirliğinde T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Patent ve Marka Vekili Gizem Çaylı YASA’nın katılımları ile Marka, Patent Tasarım Hakları Eğitimi gerçekleştirildi. Ulusal ve uluslararası markalaşmaya yönelik bilinci arttırmak için gerçekleştirilen eğitime iş dünyasının yanı sıra, kadın girişimciler ile üniversite ve lise öğrencileri de katıldı.

“Marka ve patentler, iş dünyasında rekabet avantajı sağlar”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasını yapan Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah ALEMDAR; “ Bugünkü konu çok önemli, özellikle öğrencilerimiz açısından önümüzdeki dönemin iş hayatının bir parçasını teşkil etmesi de buna ayrı bir farkındalık katıyor. Bugün burada marka ve patentin önemini vurgulamak için bir araya geldik. Marka ve patentler, bir şirketin veya bir ürünün en önemli varlıklarından biridir ve iş dünyasında rekabet avantajı sağlar. Bir marka bir şirketin kimliğidir. İyi bir marka, tüketicilerin zihninde güven, kalite ve tutarlılık imajı oluşturur. Bu anlamda ticari marka sahibi olmak, rakiplerinizin arasından fark yaratarak ayrılmanızı, ayrışmanızı da sağlamış olur.”dedi.

“Şirketlerin sürdürülebilir bir büyüme ve başarı elde etmesine yardımcı olmaktayız”

Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah ALEMDAR, konuşmasında son olarak; “ Patentler, buluşların korunmasında, şirketlerin yaratıcı çalışmalarında ARGE’de ürünlerin tekrardan farklı firmalar tarafından üretilmesini de engellediği için size ayrı bir farkındalık da yaratmış olur. Sonuç olarak marka ve patentler iş dünyasında büyük bir öneme sahiptir. Ticaret ve sanayi odası olarak, işletmelerin bu konularda bilinçlenmesini sağlamak, onların rekabet güçlerini artırmaya yardımcı olmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu sayede, şirketlerin sürdürülebilir bir büyüme ve başarı elde etmesine yardımcı olmaktayız.”ifadelerinde bulundu.

Marka, Patent ve Tasarım Hakları Eğitimi’nde fikri mülkiyet hakları

Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah ALEMDAR’ın konuşmasının ardından, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Vera Patent Kurucu Ortağı Gizem Çaylı YASA iki saat boyunca dinleyicilere markalaşma, marka kimliği yaratma, markayı sürdürme ve bunları yaparken markayı fikri olarak korumanın nasıl ve neden yapılması gerektiğini anlattı. Eğitimde markalaşmanın yanı sıra patent, faydalı model ve tasarım tescili alma süreçleri; tescillerle ilgili devlet teşvikleri gibi konuları da işledi.

Eğitim sunumu sonrası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah ALEMDAR, Gizem Çaylı YASA’ya plaket takdimi ve teşekkürlerini sundu. Program, katılımcıların sorularının cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427