BOLU’DA “LEYLA İLE MECNUN DEĞİL” OYUNU SAHNELENDİ

Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından Bolu’ya getirilen, Murat EKEN’in yönettiği, “Leyla ile Mecnun Değil” adlı Tiyatro Bal Porsuğu’nun tek perdelik harika komedi oyunu, Bolulu sanatseverlere kahkahalarla dolu dakikalar yaşattı.

Oyuncu ve Yazar Bülent Emrah PARLAK’ın kaleme aldığı, yine Oyuncu Elit ANDAÇ ÇAM ile birlikte sahneledikleri “Leyla ile Mecnun Değil” adlı, günümüzün siyasi, sosyal, sanatsal yaşananlarını mizahi şekilde seyirciye aktardıkları oyun, 13 Aralık 2023 Çarşamba akşamı Saat 20.00′ de Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerden çok büyük beğeni aldı..

Muhteşem oyuncuların sahnelediği, çok kompakt bir dekora sahip olan “Leyla ile Mecnun Değil” adlı oyunda; boşanmak üzere olan kadın ile adamın yaklaşık altı aydır evleri ayrı olmasına rağmen, birbirlerinden uzaklaşmak, bitmiş bir aşktan kaçmakla, yeniden ateşlenmekten korkmak arasında gel-gitler yaşaması ve alışkanlığın boyunduruğu ile cebelleşmesi işlenmektedir. Ayrılığın duygusallığı, sevginin içinde öfke, hüznün içinde gülümseme, hızın içinde durgunlukların yaşandığı, boşanan çiftin herkes gibi olduğu, küresel erkek-kadın dertlerinin dünyanın dertleriyle örtüştüğü, yaşamı ve ölümü tekleştiren oyun Bolulu sanatseverlere kahkahalarla dolu dakikalar yaşattı.

“GÜNÜN ŞARTLARIYLA İLGİLİ, BAZI MESELELERE DE TEMAS EDEBİLEN BİR KOMEDİ”

Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitiren, birçok film ve dizilerde, skeçlerde rol alan, tiyatro oyuncusu ve yazar Bülent Emrah PARLAK oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Benim çok keyifle yazdığım bir oyun. Bir kadın, bir erkek oyunlarına çok dikkat ediyorum, çok önemsiyorum, çok keyif alıyorum iyi bir metin izlerken. Komediyi çok seviyorum. Birazcık içinde komedi olması, birazda günün şartlarıyla ilgili, bazı meselelere de temas edebilen, çünkü temas edemeden ilişkiler olmuyor biliyorsunuz. Böyle bir oyun yazmak istedim. Bu oyunu yazdım, Elit’e gönderdim, o da beğendi. Bizde oynuyoruz şimdi. Bundan sonra yazdığım sinema filmi projem var. Platforma yazdığım dizi projem var. Onlarla ilgili koşuşturuyorum. Bir oyun daha yapmayı düşünüyorum ama onun tarihini veremiyorum. Belki önümüzdeki sene ya da ondan sonraki sene olabilir.

“TEKRAR BOLU’YA YARIN OYUN OLSUN, YARIN GELİRİZ”

Turne olarak yurtiçi ve yurtdışı her yeri düşünüyoruz. Başladık ve geçtiğimiz hafta bir Doğu turnesi yaptık. Batman, Siirt, Mardin, Urfa, bu beşinci turnemiz Bolu oldu. Ben diğer oyunlarım ‘Bülent Bey’in Hikâyesi’ oyunuyla da her yere gittim. Bu oyunla da gitmek istiyoruz. Yurtdışından da bağlantı kurduğumuz, güvendiğimiz birçok yere gidip oynayacağız, oradaki yurttaşlarımıza. Sizde takdir edersiniz, her oyundan sonra kulise girer girmez biz seyirciyi, seyircide bizi yorumluyor. Biz kulise girdiğimiz anda çok iyi bir seyirci vardı içeride, gerçekten müthiş bir seyirci vardı. Bolu zaten çok güzel bir şehir.. Güzel şehir, güzel seyirci, her anlamıyla bir güzel parantezinde Bolu, bundan da her zaman keyif alıyoruz ve geldiğimizde çok mutlu oluyoruz. Tekrar Bolu’ya yarın oyun olsun, yarın geliriz. İlgi olduğu sürece isterseniz haftada beş kere geliriz. Son olarak söylemek istediğimde bir daha Bolu’ya gelip, burada oyun oynamak. İlgi alaka ve konukseverliğinize çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

“KEYİF ALAN BİR SEYİRCİ VAR, AYDA BİR BURADA OYUN OYNANIR DİYE DÜŞÜNDÜM”

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nü bitiren, Kadir Has Üniversitesi’nde oyunculuk mastırını tamamlayan, birçok film ve dizilerde rol alan tiyatro oyuncusu Elit ANDAÇ ÇAM, oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Bu sene bu oyunumuz yeni doğdu. O yüzden oyunumuzu birazcık besleyip, büyütmek, birazcık oyunla ilgilenmek istiyoruz. Daha yolculuğumuz yeni başlıyor. Bolu’da hem çok güzel hem çok mutlu hem de böyle eğlenceli, keyif almak isteyenler, hatta keyif alan bir seyirci olduğu çok belli. Öyle insanlar olduğu çok çok belli, birlikte eğlendik yani bence. O yüzden bende çok sevdim Bolu seyircisini. Ben ne düşündüm biliyor musunuz?  Ayda bir burada oynanır diye düşündüm. Hakikaten çok çok güzel ve sahnede çok tatlı bence..”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427