TURİZM OTELCİLİKTEN AYRILAN ÖĞRETMENLERE “24 KASIM’DA” ANLAMLI VEDA

Okulları onları, onlarda okullarını hiç unutmadı.

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi onları, onlarda okullarını hiç unutmadı. Bu dönemde emekli olan, daha önce emekliliğe ayrılan ve başka bir okula tayin olan öğretmenleri; Coşkun DORUK, Vildan TOPALOĞLU AKÇAY, Perihan ŞAHİN DEMİR ve Havva ÖZER’e, Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan VURAL, Müdür yardımcısı İsmail KONUK ve  Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Neriman USLU “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde” sahneye davet ederek, hem verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler hem de hediyelerini takdim ettiler..   

Bolu İzzet Baysal Abant MTAL “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” Gazelle Resort Otelde kutladı. Yemeğe; Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,  Bolu Fen lisesi, Bolu Özel İz Akademi öğretmen ve idarecileri aileleriyle birlikte katıldı. Yemeğin ardından okullarından emekli olan ve başka okula tayin olan öğretmenlerini de bu önemli gecede sahneye davet ederek, hem hediye takdim ettiler hem de onlarla yıllar geçse de bir aile içinde olduklarını anlatan konuşmalarla onurlandırdılar.

“29 YIL HİZMET AZ BİR SÜRE DEĞİL”

Bütün öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutlayarak sahnede konuşmasına başlayan Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural; “Turizm Otelcilik olarak her zamanki gibi farkını yine bu akşam burada gösterdiler. Canlı bir akşam arkadaşlarımıza da güzel eğlendikleri için ayrıca teşekkür ediyoruz. Teşriflerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Okulumuzda 29 yıl hizmet veren Coşkun Hocamın aynı zamanda veda programında kendisine okulumuza vermiş oldukları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. 29 yıl hizmet az bir süre değil tabi.”dedi.

“SİZLERE DE ALLAH NASİP ETSİN”

Duygu ve düşüncelerini almak için mikrofonu okullarından bu dönem emekli olan Coşkun DORUK’a uzattı. Emekli Öğretmen Coşkun DORUK konuşmasında; “Böyle anlamlı bir günde tekrar bir araya geldiğimiz için çok memnunum. Bu göreve hocamın da dediği gibi başlayalı 29 yıl oldu. 90 yılında mezun olduktan sonra 3 yıl bekledim. Hemen göreve atılamadım. Sonra sınıf öğretmenliği yaptım. 96 yılında branşıma geçtim. İlerleyen zamanlarda 3 farklı şehirde çalıştım. Nasip bu seneyeymiş. Bu sene emekli oldum. Sizlere de Allah nasip etsin diyorum. Tekrar aranızda bulunmaktan memnun olduğumu iletmek istiyorum.”dedi. 

“HAYAT BİR GÜN O DA BUGÜN”

Öğretmen Coşkun DORUK’a çeyrek altın takdim eden Bolu İzzet Baysal Abant MTAL Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Neriman USLU; “Öncelikle öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum. Nice böyle öğretmenler gününde buluşmayı inşallah Allah nasip etsin hepimize. Gerçekten Turizm Otelcilik çok güzel bir aile, görüyoruz ki bütün okullardan önde ve bütün okullardan önce bir liderliğe sahip. Birbirimizin kıymetini bilip, böyle çok güzel tablolar oluşturmayı Allah nasip etsin. Gerçekten hayat bir gün, o da bugün.”dedi.

“BİRLİKTE OKUYUP, BİRLİKTE GÖREV YAPTILAR”

Müdür Ayhan VURAL; “ 5 yıl 2 ay süresince birlikte hizmet yaptığımız, daha sonra çocuklarını yetiştirmesi sebebiyle bizden ayrılmak zorunda kalan Vildan TOPALOĞLU AKÇAY Hanım’a hem idarecilikte hem de öğretmenlikte okulumuza katkılarından, verdiği emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu arada aramızdan ahrete göç edenlere de Allahtan rahmet diliyoruz. Okulumuzda 30’ar yıl hizmet veren ve öğrencilikleri de okulumuzun bulunduğu kampüste eğitim gören Perihan ŞAHİN DEMİR ve Havva ÖZER’e teşekkür ediyoruz. Öğrenciliğini okulumuzun kampüsünde birlikte yaşayıp, öğretmen okulunda birlikte okuyup, 30 yıl birlikte görev yaptılar. Emekliliklerinde her zaman yuvalarına gelen, etkinliklere katılan, öğrencilerine faydalı olmaya devam eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.”diye ifade etti.

“BÖYLE BİRBİRİNE BAĞLI BÖYLE AHDE VEFASI VAR”

Öğretmen Neriman USLU; “Vildan Hocamla idareciliği sırasında güzel ilişkilerimiz oldu. Bizim okulumuz biraz önce söylediğim gibi gerçekten güzel bir okul, anaç bir okul. Böyle birbirine bağlı, ahde vefası da var. Biz geçmişimizdeki arkadaşlarımızı da unutmuyoruz, geleceğimize de güneş gibi bakıyoruz. Vildan Hocamda hakkını bize helal etsin. Gerçekten biz ondan memnunduk, o da bizden memnundur inşallah. Çünkü güzel bir birliktelik yaşadık. Güzel başarılara imza attık. Tüm başarıları ve emekleri için kendini tebrik ediyoruz. Nice mutlu yıllara böyle diliyorum.”dedi. Hediyesini takdim etti.

“ÇOK AYRICALIKLI BİR OKUL, ÇOK VEFAKÂR İNSANLARLA BİRLİKTESİNİZ”

Bolu İzzet Baysal Abant MTAL’de hem idarecilik hem öğretmenlik yapan, şu an Bolu Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik görevini sürdüren Vildan TOPALOĞLU AKÇAY; “Öncelikle bu değerli günde siz kıymetli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. Meslek hayatım boyunca en uzun süreyle Turizm Otelcilikte çalıştım ve ayrıldıktan sonra daha iyi anladım ki gerçekten Ayhan Hocam ve Neriman Hocamın dediği gibi çok ayrıcalıklı bir okul. Çok vefakâr insanlarla birliktesiniz. Çok aile ortamındasınız. Ayrıldıktan sonra insan çok çok daha iyi anlıyor. Hepinizi tanımış olmaktan büyük gurur duyuyorum. Her zaman için Allah nasip ettiği sürece de birlikte olmaya devam edeceğiz inşallah.”dedi.

“EMEKLİ OLDUM AMA HALA OKULUMA GELİYORUM”

Ardından sahneye Turizm Otelcilikte 30 yıl hizmet veren, önceki yıllarda emekli olan Öğretmenler Perihan ŞAHİN DEMİR ve Havva ÖZER’i davet ettiler. Öğretmen Perihan ŞAHİN DEMİR konuşmasında; “Gerçekten benim için çok güzel bir ortam. Böyle bir şey beklemiyordum. 1 yıl önce buradaki öğretmenler günü kutlamasında, bizim emekliliğimizin kutlaması vardı. Çok duygu dolu, heyecanlı dakikalar yaşamıştık. Çok güzel bir gece olmuştu. Ben emekli oldum ama hala okuluma geliyorum. Öğretmen arkadaşlarım, idarecilerimle çok sıcak bir ortam. Öğretmenler odamız her zaman bizim yuvamız. Turizm Otelciliğin bir öğretmeni olmaktan, oradan emekli olmaktan gerçekten çok mutluyum ve çok gururluyum. Bütün arkadaşlarımın hepsini seviyor ve çok teşekkür ediyorum. Emekli olan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Emekliliğe tabii ki alışmak zor, ben uzun yıllar çalıştığım için. Ama bir şekilde alışmak gerekiyor. Hayatın her dönemini yaşamak gerekiyor. Bütün arkadaşlarıma da çalışmalarında başarılar diliyorum ve bütün öğretmen arkadaşlarımın da öğretmenler gününü kutluyorum. ”dedi. 

“BİR AİLE BİR YUVA İÇERİSİNDE ÇALIŞMA ORTAMI OLDU”

Bolu İzzet Baysal Abant MTAL’den emekli olan İngilizce Öğretmeni Havva Özer, öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında; “Benim için otelcilik bir okuldan çok daha fazlası. Bir aile bir yuva içinde çalışma ortamı oldu. Her zaman severek çalıştım. Ruhum her zaman oradaydı. Yine orada olduğu için buradayım. Bu güzel organizasyon içinde tekrar teşekkür ediyorum.”dedi. Haber: Fatma MARMARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427