“BAŞKA SEN YOK Kİ” BOLU’DA SAHNELENDİ

Yapımcı ve Yazar Şirin GEDİKLİ’nin yazdığı, “Başka Sen Yok ki” adlı 2 perdelik absürt komedi tiyatro oyunu, izleyenlere kahkaha dolu dakikalar yaşattı.

Seyircinin dakikalarca ayakta alkışladığı, büyük beğeni alan, Ruhi SARI’nın yönettiği, yine Ruhi SARI, Emine ÜN, İlker KALAY ve Elif ÇELİK’in oynadıkları,  Bolu Kültür Sanat Organizasyonu tarafından organize edilen “Başka Sen Yok ki” adlı tiyatro oyunu 22 Kasım Çarşamba akşamı saat: 20.00’ de Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezinde sahnelendi.

Dünyayı terk edecek olmanın sevinciyle son sözlerini fısıldayan Bahtiyar, en azından öbür dünyada rahat etme ihtimaline karşın oldukça heyecanlıdır ama isteği de bir türlü gerçekleşmez. Tam amacına ulaşmaya kalkıştığında, kapı çalınır ve ne yaparsa yapsın, bahtsızlık yakasını asla bırakmaz. Ama bu tabi yazarın ortaya koyduğu karakterle olayları yaşamasıdır aslında. Aynı zamanda seyirciyi de oyunun içine çeken oyuncular, izleyenlerin kahkaha dolu dakikalar yaşamasını sağladılar. “Başka Sen Yok ki” oyun bitiminde Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından sanatçılara çiçek takdim edildi. Ardından hatıra fotoğrafları çekildi.

“Birazcık Tebessüm Ettirebiliyorsak İnsanlara Mutlu Oluyoruz”

Oyunun ardından bilgi paylaşımında bulunan Türk Tiyatro, Sinema, Dizi Oyuncusu ve Yönetmen Ruhi SARI; “Başka Sen Yok ki oyunumuz Şirin GEDİKLİ ile başından sonuna kadar ön hazırlığını birlikte yaptığımız, sonrasında oyuncu arkadaşlarımızla birlikte canlanan, sahnede geçen bir oyun oldu. Biraz absürt öğeler taşıyan bir oyun oldu. Çok da seviyoruz bu biçimi, bu tarzı. Çok eğlendik çalışma süresinde ve umarım bu oyuna yansımıştır. Bu günlerde, böyle içinden geçtiğimiz zor günlerde, birazcık tebessüm ettirebiliyorsak insanlara mutlu oluyoruz. Sanırım onu başarıyoruz. O yüzdende mutlu bir yorgunlukla dönüyoruz. Bolu’da oynamayı seviyorum. Daha öncede çok oynadım Bolu’da. Sevdiğimde bir şehir ve hep şöyle bir durumu vardır Bolu’nun, İstanbul’a dönüş hep Bolu’dan geçer ve Bolu’ya geldik mi eve döndük gibi de hissederim. Bolu o anlamdan da çok içimizi ısıtan, yemekleriyle bizi doyurandır. O nedenle Bolu turneleri hep keyifli geçer. O yüzden bundan sonra da sık sık geleceğimiz bir şehir.”dedi.

“Yenilikleri ve Gündemi Yakalamayı da Seviyoruz.”

Oyuncu, Yönetmen Ruhi SARI, yeni projeleriyle ilgili olarak, şu anda sadece oyun olduğunu belirttiği konuşmasında; “Ama tabii ki görüşmeler var. Neticelenmiş henüz bir şey yok. Belki bir oyunda küçük bir, konuk olarak oynayacağım ama o da tam net olmadığı için söylemiyorum. Ama görüşmeler var. Okuduğum senaryolar var. Kabul etmediklerim var. Bu oyunla turnelerimiz yurtiçi olarak devam edecek. Ama bir Kıbrıs’ımız olacak. Sonrasında belki yaza doğru Almanya ve Almanya’nın birkaç şehrinde de turne planlamamız var. Burada hemen sonra Çorum ve Amasya’da oynayacağız. Daha sonra Ankara, Nevşehir, Sivas, Malatya Kasım ayını böyle kapatacağız. Şuanda burada oynadığımız oyun yedinci oyunumuz. Tazecik bir oyundu, seyircisiyle taze taze buluştu. O yüzden heyecanımız hala taze. Her seferinde bizde oyunu tanımaya çalışıyoruz, oynarken de. Çünkü seyirciden gelen reaksiyonlar, seyircinin bizi alıp götürdüğü başka öyküler oluyor. Onları da dâhil ediyoruz sonrasında. Mesela, önümüzdeki günlerde tekrar geldiğimizde, oyunda değişmiş olan şeyleri tekrar izlerseniz, sizlerde fark edeceksiniz. Biz bunu seviyoruz. Yani yolda giderken, yenilikleri ve gündemi yakalamayı da seviyoruz. O yüzden emin olun bir sonraki oyun farklı olacak. Bu oyunumuzla devam edeceğiz. Yazdığımız bir oyunumuz var, onu da bir süre sonra yapacağız.”diye ifade etti.

“Hep Beraber Güzel Bir Sinerji Yakaladık.”

Türk Dizi ve Film Oyuncusu, Eski Manken, Şarkıcı ve Sunucu Emine ÜN, oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Bolu’ya sık sık geliyoruz zaten. Benim iki oyunum var. Bu yepyeni bir bebek oyunumuz, yeni doğdu. Süheyl ve Behzat UYGUR’larla da gelmiştim defalarca, ‘Süt Kardeşler’ oyunuyla. Şimdi  ‘Başka Sen Yok ki’ diye çok keyif aldığımız absürt komedi adı altında, çok güzel enerjisi olan ekiple bu yola çıktık. Yapımcımız ve Yazarımız Şirin GEDİKLİ bizi bir araya getirdi. Ruhi yönetti, Elif ve Ülker arkadaşlarımızla hep beraber güzel bir sinerji yakaladık gerçekten. Biz çok keyif alıyoruz. Provalarımız çok keyifli geçti. Şimdi artık çok sahnelerdeyiz ve yeni başladık ama sanki uzun zamandır oynuyormuşuz gibi hissediyoruz. Seyircimizde mutlu gördüğümüz kadarıyla. Onlar mutluysa, bizde zaten mutluyuz. Başka projelerimde var. Hem reklam hem görüşmelerim aynı zamanda devam ediyor hem de dizi görüşmeleri var, bakalım inşallah güzel, kendimi iyi hissettiğim, mutlu olacağım iyi bir projede, dizide de yer alacağım mutlaka yakın zamanda inşallah.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427