“BİR DAHA ÇAL SAM” BAİBÜ SAHNELENDİ

OMÜTİT Samsun Mezunları’nın “Bir Daha Çal Sam” adlı oyunu, BAİBÜ Yaratıcı Drama Topluluğu Abant Tiyatro Günleri kapsamında BAİBÜ’ de Seyirciyle buluştu.

Woody ALLEN’ın yazdığı, Uğur OKUR’un yönettiği “Bir Daha Çal Sam” adlı 2 perdelik komedi oyunu 18 Kasım Cumartesi saat:19.00’da OMÜTİT Samsun Mezunları’ndan 13 kişilik bir ekip tarafından BAİBÜ Mavi Salonda sahnelendi.

 Woody ALLEN’ın 1972 yılında, Casablanca filminin ünlü “Play it again Sam” repliğinden yola çıkarak yazdığı komedi oyununda; karısı tarafından terk edilen Allan Felix sinema eleştirmenidir. Terk edilmeyi sindiremeyen Allan, yakın arkadaşları Linda ve Dick’in desteğiyle yeniden kendine güvenmek için çırpınırken, Casablanca filminin ünlü aktörü Humphrey Bogart, Allan’ın düşlerinden çıkmaz. Tabi bu arada Allan kadınlarla birlikte olmak ve onları etkilemek için başka kişiliklere bürünürken komik durumlara düşer.

“Yani Yaratıcı Drama Topluluğu’nun önderi OMÜTİT’tir diyebiliriz”

Oyunun ardından sahnede konuşma yapan BAİBÜ Yaratıcı Drama Topluluğunun Kurucusu, BAİBÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Metin AKYÜZ; “Hani şöyle bir şey vardır; çocuklar baba evlerine giderler, bazen de çocuklar babalarının evlerine gelir. Şimdi böyle bir ilişkiyi görüyorum ben bu günkü gösteride. Burada bu oyunu sahneleyen değerli dostlarımla ben yıllar önce aynı sahneyi paylaştım. Ben OMÜTİT üyesiyim ve bundan gurur duyuyorum. OMÜTİT bize o kadar güzel şeyler kattı ki onların izini hep sürdük ve Yaratıcı Drama Topluluğu da OMÜTİT’in izinde yürüyen, o doğrultuda faaliyetler göstererek, bugünkü etkinliği gerçekleştiren bir topluluk oldu. Yani Yaratıcı Drama Topluluğu’nun önderi OMÜTİT’tir diyebiliriz. OMÜTİT yıllar geçse de eski üyelerini hiç unutmadı. Bizleri unutmadı. Mezunlarda OMÜTİT’i unutmadı ve böyle güzel bir oyunu yıllar sonra sahneye koydular. Bizi de kırmayıp geldiler. Gerçekten çok keyif aldım. Çok mutlu oldum ve bundan sonrada sık sık burada onları görmek istiyoruz. Yarın yine OMÜTİT Ankara Mezunlarının ‘Memurun Faslı’ adlı oyunu sahnelenecek. Sizleride yine oyunumuza bekliyoruz.”dedi. Konuşmasının ardından Yönetmen Uğur OKUR’a plaket takdim etti.

“Tamamen gönüller üyesi olarak yaptığımız bir oyun”

Yönetmen Uğur OKUR oyun sonrası bilgi paylaşımında; “OMÜTİT Mezunları olarak, burada kardeş kulübümüzle beraber ve burada oyun çıkardığımıza çok sevindik. Bu oyunu seçerken tamamen halka biraz daha yakın olmak, biraz daha gülmek eğlenmek için bu oyunu yaptık. Tamamen gönüller üyesi olarak yaptığımız bir oyun. Çok mutluyuz, çok sevinçliyiz. Sahnede olmaktan da ayrıca çok da heyecanlıyız. 13 kişilik bir ekiptik, daha rahat hareket edebilmek adına ama geniş olarak bir ekibimiz var. Bu sene tekrar bir oyun daha çıkartıyoruz. ‘7 Kocalı Hürmüz’ olarak. Yaklaşık 24 oyun, inşallah bir dahaki sefere o oyunla geliriz.”dedi.

Yaratıcı Drama Topluluğu Abant Tiyatro Günleri Etkinliğinin son ve 6. Oyunu, 19 Kasım Pazar saat: 14.00’de OMÜTİT Ankara Mezunları’nın “Memurun Faslı” adlı oyunu sahnelenecek.

İletişim: 0 543 374 05 31- 0 507 432 65 82 Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420