Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılar MTAL’de Mantar Uygulaması

Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılar MTAL’de, geleceğin aşçıları, kanlıca mantarı pişirme teknikleri uygulamasını okulun mutfak atölyesinde yaptılar.

Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yörede de yetişen kanlıca mantarı ile okulun mutfak atölyesinde uygulamalı çalışma yaptılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celeci, bilgi paylaşımında; “Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz mutfakları kullanmaya başladı. İlk dersimizde Mengen’imizin ormanlarında yetişen kanlıca mantarlarımız toplandı. Temizlendi, doğrandı ve sotelendi. Öğrencilerimizle birlikte uygulama mutfağımızda kanlıca mantarlı, tereyağlı, sarımsaklı kanlıca mantar güveci ve kanlıca mantarlı gözleme yapıldı. Çalışmaları titizlikle yürüten Okul Müdürümüz Elif Mütevellioğlu’na, öğretmenlerimiz Kemal Caner Ören ve Eda Karabulut’a, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427