“GÜLDÜREN CAZİBE” BOLU’DA SAHNELENDİ

Tiyatro severleri kahkahalara boğan, Ünlü tiyatro oyuncuları, Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan’ın başrolünü paylaştığı iki perdelik komedi oyunu “Güldüren Cazibe” Bolu’da sahnelendi.

Yapıcı Tiyatro’nun ünlü tiyatro oyuncuları Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı’nın kaleme aldığı ve başrollerini paylaştığı, Necmi Yapıcı’nın yönettiği ‘Güldüren Cazibe’ adlı tiyatro oyunu, Bolu Kültür Sanat Organizasyonu tarafından organize edilerek,  18 Ekim 2023 Çarşamba saat: 20.00’ de Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Türk Kültür Sanat Sen Başkanı Elif Ateş, Türk Sağlık Sen Başkanı Furkan Özübek,  Türk Büro Sen Başkanı Kenan Yavuz’unda izleyenler arasında yer aldığı, seyircileri kahkaha tufanına boğan, “Güldüren Cazibe” oyununda, sanatçılar seyircileri de oyunun içine çekti.

İKİMİZDE BU OYUNDA, OYUN İÇİNDE DÖRDER KARAKTERİ OYNUYORUZ.

Oyun öncesi birlikte bilgi paylaşan Sanatçı Necmi Yapıcı ve Sanatçı Nihan Durukan Yapıcı şunları söylediler:

Sanatçı Necmi Yapıcı; “Biz bu oyuna pandemiden sonra oynamaya başladık. Oyunu pandemi döneminde yazdık Nihan ile beraber. ‘Öldüren Cazibe’ filminden yola çıkarak,  hadi bunu ‘Güldüren Cazibe’sini’ yapalım dedik. O bir gerilim filmiydi. Bizde bunun komedisini yapalım dedik. Karısına çok sadık bir muhasebeci İrfan’ın Cazibe adındaki kadından kurtulma macerası. İnteraktif, polisiye komedi. Seyircinin çok eğlendiği, kahkahalarla izlediği bir oyun. Bizde çok mutlu oluyoruz.”

Sanatçı Nihan Durukan Yapıcı; “Erotomani  hastası bir kadını komedide işledik. Erotomani  hastası bir kadının muhasebeci, evli bir adama musallat olması sonucu ortaya çıkan komik durumlar aslında. Oyun içinde oyunumuz var. Oyun başında bunu söylüyoruz, aslında bu oyun, yedi kişilik bir oyun. Ancak bizim oyuncularımız dekor kamyonunda gelmek zorunda kalıyorlar. Dekor kamyonu kaza yapıyor ve biz dekorsuz ve oyuncusuz kalıyoruz. Necmi; ‘Ben her şeyi düşündüm. Biz iki kişi bu oyunu hallederiz.’diyor. Nitekim ne kadar hallettiğini de oyun sırasında görüyoruz.”

Sanatçı Necmi Yapıcı; “Oyun içinde oyunla, aynı zamanda iki kişi, yedi kişilik bir oyunu oynamaya çalışıyorlar. Tabi onunda ayrı bir komedisi çıkıyor içinden. Biz çok zevk alarak oynuyoruz bu oyunu. İkimizde bu oyunda, oyunun içinde dörder karakteri oynuyoruz. Oyuncu için yorucu ama seyirci içinde gülmekten yorulacakları bir oyun.”

Sanatçı Nihan Durukan Yapıcı; “Bolu’ya daha öncede geldik. Biz Bolu seyircisini çok seviyoruz. Genelde salonumuz hep dolu oluyor. Çok güzel kahkaha atan, çok güzel eğlenen bir seyirci var Bolu’da. Çok güzel geçiyor oyunlarımız burada.”

Sanatçı Necmi Yapıcı; “Her sene geliyoruz Bolu’ya. Deprem herhangi bir afetle karşılaşıp, iptal olmadığı sürece her sene Bolu’da gelip oynamayı çok seviyoruz. 2024 yılında yeni projemiz başlayacak.  ‘Yırttık Abicim İçindeki Feridun Bitir’ adlı bir tek kişilik oyun yapıyoruz, Yapıcı Tiyatro olarak. Benim yıllar önce oynadığım Feridun Bitir karakteri, ‘Ayrılsak da Beraberiz’ dizisinden. Onunla Necmi Yapıcı’nın sahnede aynı anda görüldüğü macera. Bakalım seyircimiz inşallah beğenir. Yazarı; Birol Güven.”     

Sanatçı Nihan Durukan Yapıcı; “Necmi ‘Yırttık Abicim İçindeki Feridun Bitir’ adlı oyunda hem Feridun’u hem de Necmi Yapıcı’yı oynayacak. Şizofrenik oyun dedik biz ona. Tek kişilik şizofrenik oyun, gerçektende öyle aslında. 90 dakikalık bir oyun olacak. “

Sanatçı Nihan Durukan Yapıcı; “Geçen sene 14 Ekim’de başlamıştık ve aslında depreme kadar baya bir dolaşmıştık bu oyunla. Sonra tabi oyunlar iptal oldu. Bu sene de Hollanda’ya gittik ve orada oynadık. Bir sürü yerde oynamayı düşünüyoruz yine yoğun bir şekilde. Ocak ayından sonra da yine ‘Yırtık Abicim’ ile birlikte yine bu oyunu devam ettireceğiz.  Zaten ‘Benimle Delirir misin?’ oyunu da devam ediyor. 12 sezon oldu o oyunda. 27 Ekim’de İstanbul Altıntepe Hilltown’da ‘Benimle Delirir misin? oyununu oynayacağız. Orada da güzel bir sahne açıldı. Her ay iki oyunumuzla beraber orada olacağız. Ocak ayında da ‘Yırttık Abicim’ oyunu ile yeniden Necmi burada olacak.” dedi.

Sanatçı Necmi Yapıcı; “Benimle Delirir misin? oyunu hala çok seviliyor. Kendini sürekli yeniliyor. Zaten seyirciyle bizim her oyunda diyalogumuz olduğundan, oyunda kendini yeniliyor. Bizim tarzımız öyle. Hep doğaçlamaya açık oyunlar yapıyoruz. Bu da öyle bir oyun.” dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420