TÜKD Bolu Şubesi, Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlaması

TÜKD Bolu Şubesi, bağışçıları ile birlikte Cumhuriyetin 100. Yılına girişini akşam yemeğinde bir araya gelerek kutladılar.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına girişinin yeni yılını kutlamak için  düzenledikleri akşam yemeğinde bağışçıları ile bir araya geldi.

Programa, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın eşi Meral Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Asuman Şentürk Tekin, Leyla Beykoz, Bolu Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Güler Mert’de katıldı.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi Başkanı Şükran Namdar; “Derneğimiz, uluslararası bir dernek olup, Türkiye’de 1949 yılında Bolu’da ise 6 MART 2008 yılında kurulmuştur. Derneğimizin ana misyonu yaratıcı, demokrat ve Atatürkçü bakış açısı ile kadınlarımıza ve okumak isteyen kız çocuklarımıza destek olabilmektir. Geleceği inşa edecek evlatlarımızı yetiştirecek olanlar malumunuz kadınlarımızdır. Yarının anneleri de şimdiki kızlarımızdır fikrinden hareketle öncelikle genç kızlarımıza dokunmak en büyük görevimizdir, maddi durumları imkân verenlere öğrencilere burs vermeleri çağrısında bulunarak, ‘Bu yıl da ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize burs desteğine devam ediyoruz. Hayırseverlerin desteğiyle Bolu Abant İzzet baysal Üniversitesi’nin Hukuk, Hemşirelik, Tıp, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Mütercim Tercümanlık bölümlerinde eğitimlerine devam etmekte olan kız öğrencilere burs veriyoruz. En değerli ve anlamlı yatırımlar üniversite öğrencilerine yapılan yatırımlardır” ifadelerini kullandı.

Gecenin sunuculuğunu yapan yönetim kurulu üyesi Arzu Beykoz; “Ülkemizin kurucusu, bugün burada bir arada olmayı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk daha 100 yıl önce ‘Yalnız erkeklerin ilerlemesi ile o millet yükselmez’ diyerek kadınların var olma mücadelesinin önünü açmıştır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken kazanımlarımızla beraber başaramadıklarımıza da odaklanmalıyız. Yaşamış olduğumuz pandemi, ekonomik zorluklar gibi nedenler ile bugün ülkemizde ne yazık ki binlerce kız çocuğu eğitim ve öğretime ulaşamamaktadır. Tek çabamız bir kız çocuğuna eğitim hayatında dokunabilmek, bir nebze olsun omuz vermek, evinden, ailesinden uzakta iken onlara yoldaş olmaktır. Kendilerinden tek beklentimiz hayata atılıp kendi ayakları üzerinde durduklarında onlar da bir kız çocuğuna destek olsunlar, okutsunlar. Sizler bugün buraya gelerek bizlere umut ve destek verdiniz, Rabbim sizlerden razı olsun” diyerek yönetim kurulu adına teşekkürlerini sundu. Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Derneği’nin dans gösterisi geceye çok güzel bir renk kattı. Davetliler müzik, dans, karaoke ile çok güzel bir akşam geçirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427