ADS Mühendislik, Teknik Liseler İçin Atölye Projesini Hayata Geçirdi

ADS Mühendislik, teknik atölye projesi kapsamında “İşimiz Mühendislik” atölye projesini hayata geçirdi.

“İşimiz Mühendislik” atölye projesini hayata geçiren ADS Mühendislik; proje kapsamında Türk Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ABB sürücü ve elektrik motorlarından oluşan 3 farklı eğitim sınıfı oluşturdu ve atölyelerdeki ürün kurulumlarını sağladıktan sonra sürücü teknolojileri ve elektrik motorlarıyla ilgili öğrencilere düzenli aralıklar ile vereceği teknik eğitimlerin ilkini gerçekleştirdi. Eğitim kapsamında; sürücülerin çalışma prensipleri, parametre ayarları, motor tanıtımı ve elektrik motorlarının çalışma prensipleri gibi birçok konu üzerinde geniş kapsamlı bilgiler paylaştı. Böylelikle ADS Mühendislik, genç zihinlerin becerilerini 22 yılı aşkın süredir edindiği sektörel ve uzman mühendislik deneyim ve tecrübeleri ile bir araya getirerek öğrenmiş oldukları teknik bilgileri uygulamaya dökebilecekleri bir alan sağladı.

Proje hakkında bilgi veren ADS Mühendislik Pazarlama Müdürü Mecit YILMAZ;“ADS Mühendislik olarak genç zihinlerden aldığımız inanç ve güç ile diğer tüm sınıflarımızda teknik eğitimlerimize devam ederek eğitimde fırsat eşitliğini korumaya gayret gösterdik. Hazırlamış olduğumuz 3 farklı eğitim atölyesinde öğrencilerimizin aynı anda ders işleyebilecekleri ve herkes için mühendislik uygulamasını birlikte işleyebilecekleri bir alan sağladık. Böylelikle öğrencilerimizin kendi aralarında teknik becerilerinin gelişimleri için birbirlerine destek olabilecekleri pozitif bir oluşum yakaladık. Geleceğimizin yapı taşı olan gençlerin eğitimlerinin birer parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Teknik bilgi ve tecrübelerimizin birleştiği noktada parlayan bakışlar ve sıcak bir gülümseme emeğimizin karşılığını fazlasıyla veriyor. ADS Mühendislik olarak geleceğe yatırım amacıyla çıktığımız bu yolda; emin adımlarla ilerliyor, yaşam alanınızın her noktasında uzman çözümler geliştirerek sadece sektörün değil gençlerin de çözüm ortağı oluyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420