“Seçim Dansı” Bolu’da Sahnelendi

“Seçim Dansı” adlı tek perdelik tiyatro oyunu Bolulu tiyatro severlerle buluştu.

Yazar Sebastian Seidel’in kaleme aldığı, Mert Öner’in yönettiği, Bolu Kültür Sanat Organizasyonu’nun Bolulularla buluşturduğu “Seçim Dansı” adlı oyun Tiyatro Dan oyuncuları tarafından 06 Ocak 2023 Cuma akşamı Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Bir partinin yaklaşan kongre öncesi farklı aşamalarındaki üç adayının zirveye ulaşma amaçları, bu yoldaki mücadeleleri, onların en büyük destekçileri olan eşlerinin hırsları, komik çetrefilli danslarıyla birbirlerine atılan çelmeleri, güven ve güvensizlikleri, blöfleri, taktikleri, Tiyatro Dan oyuncuları Rüştü Onur Atilla, Doğan Akdoğan, Berkay Tulumbacı, Dilşah Demir Arslan tarafından seyirciye aktarıldı.

‘Seçim Dansı’ oyunu sonrası bilgi paylaşan oyuncu Rüştü Onur Atilla; “Ekibimiz ‘Tiyatro Dan’, bu yıl kuruldu. 2022 yılının son çeyreğinde kurduk tiyatromuzu. Berkay Tulumbacı, Dilşah Demir Arslan, Rüştü Onur Atilla, Doğan Akdoğan ilk oyunumuzun oyuncuları. Mert Öner’in yönettiği, Fatih Aydın’ın yapımcılığını ve organizatörlüğünü yaptığı ‘Seçim Dansı’ adlı oyunla perdelerimizi açtık. Türkiye’yi dolaşıyoruz. Hem İstanbul hem Anadolu’da oynuyoruz. Bugün Bolu’da 8.oyunumuzu oynadık. Dolu bir salon görmek, ilgi görmek, böyle bir desteği görmek iyiydi bizim için. Güzel ve sıkı bir oyun olduğunu da kendi adıma düşünüyorum. Emeği geçen herkese bizleri Bolu’da ağırladıkları için ve seyircilerimize de teşekkür ediyorum. Bu oyunu 27 Kasım’da başlattık, bunu oynuyoruz. Bu sezon bol bol oynamak istiyoruz. Yaza girerken arkadaşlarımızla konuşup yeni oyun oynar mıyız, ne yaparız bunu planlayacağız. Ama uzun yıllar ‘Tiyatro Dan’ olarak birçok oyuna imza atmak, birçok yönetmenle, birçok oyuncularla çalışmak istiyoruz.”dedi.

Oyuncu Berkay Tulumbacı; “Oyun bir partinin perde arkasını anlatıyor. Bir partinin içerisinde neler döndüğünü ve neler dönemediğini gösterdiğimiz bir oyun. Bolu’ya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bolu seyircisinin ilgisine de çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Oyuncu Doğan Akdoğan; “Bu 8. oyunumuz oldu. Bolu’ya gelmekten dolayı çok mutluyuz. Çok da gezeceğiz. Bu oyunumuzla Türkiye’nin her yerine gideceğiz. Elimizden geldiğince götürmeye çalışacağız. Neredeyse ilk turnelerimizden bir tanesi Bolu olduğu için bizim adımıza anlamlı bir yer oldu şuanda, keyifli de bir oyun oldu. Umarım yeni oyunlarla tekrar karşınızda oluruz.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427