MATEMATİĞİ SEVİYORUM

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde yürütülen matematik seferberliği kapsamında Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Matematiği Seviyorum” projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında Bolu’daki öğretmenler bir araya gelerek eğlenceli matematik eğitimi için dijital oyunlar tasarladı.

Matematik öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini artırmaya yönelik hizmet içi eğitimler verildi. Öğretmenlerin STEAM senaryoları ve simülasyonlarla matematik eğitimi verme konusunda yetkinliklerini artırmaya yönelik çevrim içi ve yüz yüze eğitimler gerçekleştirildi.

Yine Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü iki ayda bir yayınladığı Çalıkuşu dergisi matematik özel sayısı olarak yayınlandı. 22 öğretmenin birlikte hazırladığı bu özel sayı 3 aylık bir çalışmanın ürünüdür. Dergideki yazılarla okuyucuların dikkatini matematiğe çekmek ve onları bilgilendirmek amaçlandı. Bu sayıda; matematik kaygısı, okul öncesi dönemde matematik, oyunlarla matematik öğretimi ve bu alandaki yeni ölçme ve değerlendirme yaklaşımları işlendi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil SARICI,  “matematik becerisi ya da son dönemde kullanılan kavram olarak matematik okuryazarlığı öğrencilere kazandırılacak en önemli beceridir. Bunun için okullarda ve okul dışı ortamlarda birçok etkinlik yapıldı ve yapılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420