BGC’Yİ ZİYARET EDEN KURT’TAN TARAFSIZ MEDYA VURGUSU

CHP Bolu Milletvekili aday adayı Ahmet Kurt,  Bolu Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Medyanın gücüne dikkat çeken Kurt, “Tarafsız basının önemi geçtiğimiz günlerde 6 yaşındaki çocuğa yönelik istismarının ortaya çıkarılmasıyla bir kez daha ortaya çıktı.” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay düzenlenen kongrede Bolu Gazeteciler Cemiyeti(BGC) Başkanı seçilen Mert Minisker ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretler sürüyor. CHP Bolu milletvekili aday adayı Ahmet Kurt, BGC Başkanı Mert Minisker ile bir araya gelerek çalışmalarında başarılar diledi.

BGC ziyaretinde konuşan Ahmet Kurt, medyanın kamuoyundaki olayların ortaya çıkarılmasındaki önemine dikkat çekerek, “Yasama yürütme ve yargı ile beraber tarafsız basının önemi geçtiğimiz günlerde 6 yaşındaki çocuğa yönelik istismarının ortaya çıkarılmasıyla bir kez daha ortaya çıktı. Şüpheliler hapse atıldı. Bunda medyanın ve kamuoyunu baskısı çok etkili oldu. Bu nedenle tarafsız medyanın gücü ne kadar önemli bunu bir kez daha görmüş olduk” dedi.

YSK BAŞKANINA TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik verilen hapis cezasını da değerlendiren Kurt, şunları söyledi:

“İstanbul seçimlerini iptal edenlerden biri şu an Yüksek Seçim Kurulu başkanıdır. Daha adaylığı bile belli olmayan İmamoğlu ile ilgili yorum yapıyor ama adaylığı belli olan Cumhurbaşkanı hakkında üçüncü kez aday olur veya olamaz diyemiyor. Bu konuyu birilerine sordum diyor. Seçimlere hangi şartlarda girildiğini görüyoruz. Kim hukuk dışı kanunsuz iş yaparsa bilsinler ki onları ben dahi kurtaramam”

GENERALLERE YÖNELİK HUKUKSUZLUĞUN HESABINI SORACAĞIZ

Kurt, Türk Silahlı Kuvvetlerinde hukuksuz yere hapsi atılan generallerin hesabını soracaklarını vurgulayarak, “Generallerimiz içeride ve bu davanın savcısı ile hakimi FETÖ davasından kaçak ama benim generallerim cezaevinde hapiste tutuluyor. Bu yaşananlar karşısında benim içim acıyor. İktidara geldiğimizde bu adaletsizliği ortadan kaldırıp bunun hesabını soracağız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427