“PEYNİRLİ YUMURTA” BOLU SEYİRCİSİYLE BULUŞTU

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun “Peynirli Yumurta” adlı oyunu Bolulu tiyatro severlerden büyük alkış aldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Ferenc Karınthy’nin kaleme aldığı,  çevirisini F. Çiğdem Aydın yaptığı “Peynirli Yumurta” isimli oyun, 13 Aralık 2022 Salı akşamı saat: 20.00’de Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’ni dolduran sanatseverler tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Yönetmen Eray Eserol’ün yönettiği,  Sanatçılar Bayram Atila Karagöz ve Merve Gül sahnelediği, kafede karşılaşan bir kadın ve bir erkeğin sırlarını birbirine anlatarak, yalnızlıklarına çözüm aradıkları oyun sonrası görüşlerini paylaşan oyuncular, Bolu seyircisini çok sevdiklerini ve çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Erzurum Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve Yönetmen Yardımcısı -Keiko Belir Yarar, oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Bolu seyircisini çok sevdik. Salon tamamen doluydu, hatta satılması planlanmayan balkonda doluydu, çok mutlu olduk. Şuan bu oyunumuz var, devam eden “Peynirli Yumurta” ve bu oyunla istek olan illerden talep oldukça oralara gidiyoruz. Biz Erzurum Devlet Tiyatrosu olarak, oyunu istek yapan bütün illere, oyunun dekorunun ve sahne girişinin uygun olması durumunda geliyoruz. Erzurum Devlet Tiyatrosu’ndaki diğer sanatçı arkadaşlarımızın başka oyunları da var. Lorca’nın tiyatro oyunu (‘Eskicinin Tazesi’) oynuyorlar, 3 sezondur devam eden. Oyunun dekoruna, teknik durumuna uygun olarak sahnelerde her türlü oynarız. Tekrar oyunlarımıza talep olursa, Bolu’ya da yine gelmek isteriz.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420