“Bolu İli Tarihi ve Doğa Dokuları” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

 İlin tanıtımına yönelik “Bolu İli Tarihi ve Doğa Dokuları” temasıyla gerçekleştirilen 4 Mevsim Bolu ve ilçelerini de kapsayan Bölgesel Fotoğraf Yarışması’nda; Bolu ve ilçeleri  sınırları içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi mekânlar, şehir dokusu ve tarım alanları gibi unsurlar fotoğraf sanatçılarının kadrajına yansıdı..

 Batı Karadeniz Gazeteciler cemiyeti iş birliğiyle 5 Haziran 2022 tarihinde başlayan yarışmanın seçici kurulunda; Ankara koru hastaneleri yönetim kurulu üyesi Prof. Aydan Biri, Batı Karadeniz Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Pehlivan, Bolu Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, Koru Otel Genel Müdürü Selahattin Yılmaz gibi usta isimler yer aldı.

İlk Üçe Giren Fotoğraflar ve Ödülleri

Bolu Bölgesinden 113 fotoğraf sanatçısının, 113 fotoğrafla boy gösterdiği yarışmanın yayımlanan sonuç bildirgesine göre; “Mudurnu’da Bir Esnaf” isimli fotoğrafı ile birinci olan Emekli Hakim  Çetin Cambazoğlu, 6 bin lira değerinde hotelde bir akşam konaklama ve diğer aktivasyonlarında ücretsiz faydalanma ödülü almaya hak kazandı. “ Doğa İçerisinde Tarihi Bir Konak” isimli fotoğrafı ile İlhami Çetin, Koru otelde iki kişilik akşam yemeği ve spa hizmetlerinden faydalanmaya hak kazandı. “Osmanlı Kentinde Tarihi Saati” isimli fotoğrafıyla Samet Kocadağ, iki kişilik sabah kahvaltısı ve spa hizmetlerinden faydalanma hakkı kazandı. Diğer 15 katılımcı ise jüri özel ödüle layık görüldü.

Jüri Özel Ödülü Alan Katılımcılar ve İsimleri

1-Eren Günkaya, 2-Abdurrahman Çankaloğlu, 3-Ayhan Vural, 4- Muhip Turan, 5-Gazeteci İbrahim Atalay, 6-Hasan İçel, 7-Fatma Marmara, 8-Semra Baykır, 9-Ahmet Demir, 10- Hayrettin Reisoglu, 11- Süleyman Tezcan , 12-Fazıl Karaduman, 13-Ayhan Sağlam, 14-Yetiş Terzi, 15-Harun Gültekin

 İlk üçe giren yarışmacılarla jüri özel ödülüne layık görülen fotoğrafların sahiplerine otel sergi salonunda düzenlenecek törende kristal şilt ve teşekkür belgeleri takdim edildikten sonra toplu yemek ikramında düzenlenecektir.

Bolu İli Tarihi ve Doğa Dokuları  temalı Fotoğraf Yarışması ile hem Bolu için görsel bir arşiv oluşturuldu hem de geleceğe benzersiz bir miras bırakıldı.

  “Bolumuzu Tanıtmaya Devam Edeceğiz”

Bolu İli Tarihi ve Doğa Dokuları Fotoğraf Yarışması’nın sonuçlanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Koru Hastanelerinin ve koru otelin Yönetim kurulu üyesi Prof.Dr. Aydan BİRİ, “Bolu ilinde Koru otelini devir aldıktan sonra bölgemize turizm hizmetlerinin yanı sıra sanata ve sanatçıya değer veren projeler kapsamında değişik sanat dallarında faaliyet ve organizasyonlar düzenleyerek Bolu ilinde Turizm alanında Hizmete başladığımızdan bu tarafa ilimizin tanıtımı için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu amaçla ilkini düzenlediğimiz ve ikincisinde ulusal düzeye taşıyacağımız fotoğraf yarışmasında birbirinden değerli sanatçılarımız il tarihini, doğasını, kültürünü, sonbaharını, kışını, ilkbaharını ve yazını fotoğraflarına yansıttı. Yarışmamıza katılım sağlayan tüm yarışmacılarımıza ve seçici kurulda yer alan kıymetli Katılımcılara teşekkür ediyorum. Bolu ilimizi tanıtımı için çalışmaya devam edeceğimizi de buradan vurgulamak istiyorum.” dedi.

 Kaynak: Sonsöz (sonsozbolge.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427