Turizm Otelciliğin Öğretmenler Günü kutlaması ve İki Öğretmenin Vedası

Turizm Otelcilik ile 50.Yıl Ortaokulu’ndan Kutlama ve Veda Gecesi

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bolu 50. Yıl Ortaokulu öğretmenleri ve aileleri Gazelle Resort Otel’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması ile iki öğretmenin emekliliğe ayrılışının veda gecesi töreninde bir araya geldiler.

Turizm Otelcilik öğretmenlerinden, 36 yıllık meslek hayatlarının 24 yılını Bolu İzzet Baysal Abant MTAL’de görev yaparak geçiren Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Perihan Şahin ile yine aynı okulda daha önce görev yapmış olan Öğretmen Şenol Şennur Şahin’nin emekliliğe ayrılışlarının veda gecesinde duygusal anlar yaşandı.

Yemek ve eğlence ardından emekliye ayrılan öğretmenler Perihan Şahin ve eşi Şenol Şennur Şahin’e Okul Müdürü Ayhan Vural tarafından plaket takdimi ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Neriman Uslu tarafından tüm okul öğretmenleri adına altın takdim edildi.

“Türk milletine onuruyla, şerefiyle hizmet verdiler”

Veda töreninde tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Müdür Ayhan Vural; “ Bu Öğretmenler Günü’nde birlikte olmaktan gerçekten çok mutluyuz. Okulumuzda 24 yıl, Etiler Otelcilik ve Çıraklık Merkezi’nde olmak üzere toplamda da 36 yıl hizmet ederek emeklilik hakkını elde eden, bu süre içerisinde de mesleğinde kimseyi kırmadan, insan ilişkilerinde üst düzey hepimize örnek olan Perihan hocamı ve aynı zamanda benim üstadım, mesleki eğitime çok büyük katkı sağlayan, gençlere bu mesleği sevdiren Şenol hocamı davet ediyorum.. Türk milletine onuruyla, şerefiyle hizmet verdiler, emeklerinden dolayı iki emektarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Tabii emekli olmakla mekânlar terk edilmiyor. Onlar bir tebeşirle, kara tahtayla, sırayla ve eski bir valizle başladılar bu göreve. Bugün her şeyin bir sonu olduğu gibi artık bu yıl itibariyle de neticelendirdiler. Bizde kendilerine çam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz ile plaketlerini takdim edeceğiz. ”dedi.

“Bu okulda çalışmaktan gerçekten gurur duydum”

Öğretmen Perihan Şahin konuşmasında; “Uzun yıllar Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nde öğretmen olarak çalıştım. Önce Etiler Turizm Otelcilik 7 yıl, 3 yıl Özbekistan Taşkent Otelcilik Lisesi’nde, 2 yıl Meslek Eğitim Merkezi’nde, 24 yıl Turizm Otelcilik olmak üzere toplam 36 yıl görev yaptım. 20 yıldan bir gün geçirmem diye başladığım bu meslekte 36 yıl çalışmışım. Gerçekten yıllar su gibi aktı geçti. Nasıl geçtiğini anlayamadım. Uzun yıllar hizmet verdiğim, aynı zamanda öğretmen lisesiyken öğrencisi olduğum Turizm Otelcilik Lisesi’nde uzun yıllar çalışmak, benim için çok anlamlı ve gurur verici. Bu okulun bir parçası olmaktan ve bu okulda çalışmaktan gerçekten gurur duydum. Eşimde bende uzun yıllar bu okulda hizmet verdik. İyi ki bu okulda çalışmışız diyorum. Emekli olduk ama öğretmeye ve öğrenmeye her zaman devam edeceğiz.”diye ifade ederek bu geceyi düzenledikleri için teşekkürlerini belirtti.

“Okul deyince yine Turizm Otelcilik Meslek Lisesi aklıma geliyor”

Öğretmen Şenol Şennur Şahin konuşmasında; “6-7 yıldır bu okuldan ayrılmış olmama rağmen bizim okul deyince yine Turizm Otelcilik Meslek Lisesi aklıma geliyor. 6-7 yıl önce ayrılan bir öğretmeninde emekliliğini sizin tekrar kutlamanız beni ayrıca memnun etti. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”dedi.

“Onlar nice gönüllere taht kurdu”

Okul Müdürü Ayhan Vural plaket takdimi ardından açıklamasında; “Turizme verilen ömür; servisten mutfağa, resepsiyon kat hizmetlerine, toplu organizasyonlardan protokole, kaliteli insanlar yetiştirmenin gururu ile Gazelle’de vedalaştık. Selamından kelamına, muhteremden talebeye, vakur duruşundan mütevazı anlayışına onlar nice gönüllere taht kurdu. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice yıllara. Organizasyonda emeği geçen başta Neriman Hanım olmak üzere, Seçil Hanım’a ve katılan, katkı sağlayan, mazereti sebebiyle gelemeyen herkese teşekkür ederim. Ayrıca Gazelle Otel çalışanlarına, müzik ekibine, Genel Müdürümüz Ahmet Demir’e şükranlarımı sunarız.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427