Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın “10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü” Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Egemenliğin ve bağımsızlığın en büyük teminatı Cumhuriyetin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde, milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olan büyük önderi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bizler bu cennet toprakları vatan kılmak için her türlü zorluğa rağmen yediden yetmişe kenetlenerek topyekûn vatan savunması yapan, bağımsızlık ve hürriyet uğruna bir an bile tereddüt etmeden canını ortaya koyan aziz bir milletin fertleriyiz.

 Çanakkale Cephesi başta olmak üzere Birinci Dünya Savaşı’nda birçok cephede ve Kurtuluş Savaşı’nın her merhalesinde gösterdiği mücadele ruhuyla, ileri görüşlülüğüyle, liderlik vasfıyla ve askeri dehasıyla tüm dünyaya adını büyük bir devlet adamı olarak duyuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; geçmişten atiye Türk milletinin özünde, kanında, damarlarında olan bağımsızlık ateşini yeniden yakarak, bu coğrafyadan silinmek istenen, benliği yok edilmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğmasına önderlik etmiştir.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.” Sözüyle ifade ettiği gibi; tarihin hiçbir safhasında esareti kabul etmeyen aziz milletimize özünü hatırlatarak aşıladığı birlik-beraberlik ruhu, kurtuluş azmi ve kahraman ecdadımızla omuz omuza vererek kazanılan büyük zaferle bu toprakların ebediyen Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

 Bu minvalde bizlere düşen; Cumhuriyetimize, vatanımıza, şanlı bayrağımıza ve mukaddes değerlerimize şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkarak güçlü ve büyüyen Türkiye yolunda ülkemizin ihyası, saygınlığı ve bekası için son nefesimize kadar var gücümüzle çalışmaya devam etmektir.”

Bu duygu ve düşüncelerimle; vefatının 84. Yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin kahramanları başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427