YUMRUKAYA KURTKÜTÜĞÜ’NDE KAMP ALANI OLUŞTURULACAK

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Ahmet Hüsrev Özkara, Bolu Yumrukaya Kurtkütüğü Mevkiinin önümüzdeki yıllarda çadır ve kamp alanı halinde de kullanılacağını belirtti.

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Ahmet Hüsrev Özkara Bolu Yumrukaya Kurtkütüğü Mevkiinde gerçekleşen “Orman Fakülteleri Yarışıyor” temalı “1.Orman Oyunları Olimpiyatları” programı sonrası önümüzdeki yıllarda bu alanın çadır ve kamp alanı halinde de kullanılacağı bilgisini paylaştı.

“Çadırlı kamp düzeni içerisinde öğrencilerimizi burada ağırlamak istiyoruz”

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Ahmet Hüsrev Özkara konuyla ilgili açıklamasında; “Ülkemizde kırsal turizm giderek hız kazanacak. Biz önümüzdeki yıl, çadırlı kamp düzeni içerisinde öğrencilerimizi burada ağırlamak istiyoruz. Daha geniş bir organizasyonu bizzat doğada gerçekleştirerek bu çalışmayı yapacağız. O nedenle bu tecrübenin önümüzdeki yıllarda daha iyi sonuçlara vesile olacağını düşünüyorum. “dedi.

“Çadırlı kamp alanları için burada uygun alanlar yaratacağız.”

Özkara; “Bu sahayı 2020 Haziran ayında aldık.  Yumrukaya Köyünün bir sahasıydı.  Sahayla ilgili önce valilik tarafından iki yıllık bir süre verildi, kırsal turizm alanı olarak kullanım yapılabilmesi için. Bu iki yıl içinde imar planları uygulamalarının yapılabilmesi ve hazırlıkların sonuçturulması istenmişti. Onu hızlı bir şekilde gerçekleştirdi Yumrukaya Köyü. Sağolsun Başkan Seyfi Özdemir Bey’e de buradan çok teşekkür ediyorum. Daha sonra çıkan ihalede de biz burayı almış olduk. O günden bu güne kadar bir sürü çalışmalarımız var, iletişimimiz var. Özellikle bu yıl hem sahanın sınırlarını belirlemeye çalışacağız. Yani yeni bir düzen kuracağız. Hem de elektrik ve su sorununu çözdükten sonra çadırlı kamp alanları için burada uygun alanlar yaratacağız. 21 dönüm bir arazi. “dedi.

“Bu tür havzaları gerçekten dünyada zor bulursunuz.”

Eşsiz bir manzaraya sahip olan arazide, havzayı da gören bir yer olarak bu tür etkinlikler için son derece öneli olduğunu belirten Özkara; “Havzayı da görüyorsunuz. Bizi çok etkilemişti, böyle bir görünüm. Bu tür havzaları gerçekten dünyada zor bulursunuz. Buna benzer manzaralar ülkemizde çok ve özellikle de Bolu bu konuda bana göre çok önemli bir noktayı oluşturuyor. Orman varlığı önemli. Bizim açımızdan uzun yıllar mesleğin içerisindeyim. Bolu ormanları deyince özellikle bizleri heyecanlandırıyor.” diye ifade etti. HABER: FATMA MARMARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427