Bolu Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı

Bolu Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile Organize Sanayi Bölgesindeki binasında öğrenci almaya başlıyor.
Bolu Organize Sanayi Bölgesinde açılan, Organize Sanayi Bölgesi M.T.A.L. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Makine ve Tasarım Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Moda Tasarım Teknolojileri alanlarında öğrenci alacak. Okulu tercih edecek olan öğrenciler, hem bakanlığın hem de sektörün sunmuş olduğu imkânlarla daha donanımlı bir şekilde mezun olacak. İşe başlama hususunda da zorluk yaşamayacak olan öğrenciler Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin imkânlarından daha fazla istifade edebilecek.
Liselere geçiş sürecinde 20 Temmuz’a kadar devam edecek tercih döneminde Bolu Organize Sanayi Bölgesi M.T.A.Lisesini tercih edecek olan öğrencilere ücretsiz yemek ve ulaşım imkanı da sunulacak. Sektörün önde gelen işletmelerinde işbaşı eğitimi ve staj yapma imkânının yanı sıra başarılı öğrenciler de ayrıca burs imkânına da kavuşacak.
Bakanlığın ve Organize Sanayi Bölgesinin sunacağı imkânlarla okulda işletmelerin ihtiyaç duyduğu teknik elemanlar ve geleceğin mühendisleri yetişecek.
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı itibarı ile Bolu Organize Sanayi Bölgesi M.T.A.Lisesine 102 öğrenci alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427