Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın “Kurban Bayramı” Mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Kurban Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi, saygı, hürmet, muhabbet duygularımızı pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışmanın hakim kılındığı bir Kurban Bayramına daha huzur ve kardeşlik iklimi içerisinde ulaşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Kurban Bayramı; millet olmanın bilinciyle birlik ve beraberliğimizin daha da perçinlendiği, Mukaddes değerler uğrunda fedakârlığın, karşılık beklemeden yapılan iyiliğin, infakta bulunmanın, küçüklerin gönlündeki heyecanın, büyüklerin yüzlerindeki tebessümün en güzel ifadesini yürekten hissettiğimiz müstesna bir ikramdır.

Böylesine anlamlı günlerde, yoksullara, kimsesizlere, biçarelere, öksüz ve yetimlere kol kanat germek, onların yüzlerini güldürmek, sevincimize ortak etmek, vefamızı, dostluklarımızı göstermek, sıla-i rahim yapmak, hayır duaları almak Kurban Bayramının manasını layıkıyla idrak etmemizi sağlayacaktır. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır.

Bu mukaddes günleri sevinç içerisinde idrak ederken, milli birlik ve beraberliğimizi, vatanımızın bütünlüğünü, huzurumuzu ve kardeşliğimizi korumak için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile bu değerler uğrunda cansiperane en ön saflara atılan kahraman gazilerimizi unutmayarak şehitlerimizin bizlere emanetleri olan muhterem aileleri ile kahraman gazilerimizi yalnız bırakmamak hepimizin vazifesidir.

Bu vesileyle, milletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği uğrunda hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Bolulu hemşehrilerimin, Âziz Milletimizin ve İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlığın sağlık, huzur ve bereketine vesile olmasını diliyor, vatandaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373