Turizm Otelcilik “D-Vet” Projesi Kapsamında Prag’a Gitti

Turizm Otelciliğin ortağı olduğu,  D-VET “Mesleki eğitimde okullarda dijital dönüşümün desteklenmesi” adlı proje toplantısı Prag’da yapıldı.

İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin (Turizm Otelcilik) ortağı olduğu, Bulgaristan koordinatörlüğündeki “Mesleki eğitimde okullarda dijital dönüşümün desteklenmesi” (D-VET/2021-1-BG01-KA220-VET-000033051) adlı proje toplantısının ikincisi; Türkiye’den İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bulgaristan’dan Profesionalna Gimnazia po Dizain “Elisaveta Vazova” ve Know and Can, Portekiz’den Semente Associação de Cooperação para o Desenvolvimento Sustentável, Kıbrıs’tan C.CH.Educational Holdings Ltd ve Çekya’dan Mise HERo‘nun katılımlarıyla Prag’da gerçekleştirildi.

D-VET “Mesleki eğitimde okullarda dijital dönüşümün desteklenmesi” projesi; geleneksel eğitim ortamından dijital eğitim ve öğretime geçişte mesleki eğitimde yer alan eğitimcilerin becerilerinin artırılması ve yeni beceriler kazandırılması için somut eylemleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

D-VET projesinin bu toplantısında, proje dahilinde geliştirilmekte olan öğretmen eğitimi metodolojisi değerlendirilmiştir. Ortaklar proje ile ilgili ülkelerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaşmış, yapılacak öğretmen eğitimi ve akabinde geliştirilecek olan çevrimiçi ders materyalleri ile ilgili detaylar kararlaştırılmıştır. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427