19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yıl dönümü etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da düzenlenen bir dizi programla coşku ile kutlandı.  

Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler, Kent Meydanı’nda düzenlenen programlarla devam etti.

Düzenlenen etkinliklere Bolu Valisi Erkan Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç Hanımefendi, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Vali Yardımcısı Nurhalil Özçelik, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, İl Genel Meclisi Üyesi Yaşar Yüceer, İl Müdürleri, Siyasi Parti İl Başkanları, STK temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve gençler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç ve protokol üyeleri, ilk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekipleri tarafından hazırlanan yöresel halk oyunları gösterilerini izlediler.

Törenin devamında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan spor branşlarında faaliyet gösteren spor kulüpleri ile Gençlik Merkezi tarafından açılan ebru atölyesi, el sanatları atölyesi, dene-yap atölyesi standlarını ziyaret eden Sayın Valimiz Erkan Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara’dan, antrenörlerden, sporculardan ve gençlik çalışanlarından faaliyetler hakkında bilgiler alarak çalışmalarında üstün başarılar diledi.

Gençlik ve Spor çalışmalarının önemine değinen Bolu Valisi Erkan Kılıç, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde yer almalarının hem sağlıklı bireyler olabilmeleri hem de geleceğe iyi yetişmiş gençler olarak hazırlanabilmeleri adına çok önemli olduğunu belirterek tüm gençleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü faaliyetlerinden yararlanmaya davet etti. Gençlerin ve sporcuların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Düzenlenen tören hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427