Ata Toprağımız ve Şanlı Bayrağımız Bolu’ya Ulaştırıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evden Samsun’a ulaştırılmak üzere alınan toprak, bisikletliler tarafından Bolu’ya getirildi.

Gümülcine Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ROBİS) üyesi bisikletliler tarafından 4 gün önce İpsala Sınır Kapısı’na getirilen toprak, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin ardından Bolu’ya ulaştırıldı. 

Kent Meydanı’nda düzenlenen programa Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, ilgili kurum personeli, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Emanetleri büyük bir onurla teslim aldığını belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit” 19 Mayıs; hürriyetinden vazgeçmeyen, esareti kabul etmeyen, zulme asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin imkânsızlıklar içerisinde varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı, bir milletin yeniden dirildiği, şahlandığı tarihtir.

Şanlı ecdadımız şehitlik ve gazilik ruhuyla bağımsızlığımızı daim kılmak için çok büyük mücadeleler verdiler. Bizler de şanlı bir tarihin, yüce bir milletin evlatları olarak mücadelemizi her alanda sürdürerek ebed müddet devletimizin bekâsını ve vatanımızın bölünmezliğini korumakla mükellefiz.

Sevgili gençler; Ülkemizi bizlere vatan kılan şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı âziz vatanımızı korumak birlik ve beraberliğimizi perçinlemek, milli ve manevi değerlerimizi yaşamak-yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en önemli görevinizdir.

Nice badireler atlatılarak, topyekûn bir mücadeleyle, binlerce şehidimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere miras olarak bırakılan vatan toprağının her bir karışına sahip çıkacak olan yine sizlersiniz.

Ülkemizi daha da yükseklere sizin fikirleriniz, sizin icatlarınız, icraatlarınız, sizin ufkunuz, sizin azim ve kararlılığınız taşıyacaktır.

Bu anlamlı program vesilesiyle; yüce milletimizin ve siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı şimdiden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan uğruna canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden şanlı gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Ata toprağı ve Şanlı Türk Bayrağımız Bolulu Bisiklet Sporcularımız tarafından Karabük’e teslim edilmek üzere Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından uğurlandılar. Vali Ümit, sporculara hayırlı yolculuklar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427