Hayırsever İzzet Baysal Bolu’da Şükranla Anılıyor

Bolulu hayırsever merhum İzzet Baysal, 33.sü gerçekleştirilen “İzzet Baysal Şükran Günleri” kapsamında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında Bolu’ya eğitim ve sağlık alanında 140’tan fazla tesis kazandıran ve 1994’te Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen Bolulu hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal’a Bolulular şükranlarını sunmak için “İzzet Baysal Şükran Günleri” kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklerle ve törenle anılıyor.

Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu

İzzet Baysal Vakfı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin büyük hayırseveri merhum İzzet Baysal için bu yılda Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, AİBÜ ve Bolu Kent Konseyi tarafından düzenlenen geleneksel 33’üncü İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında ilk gün Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, Bolu halkı adına Atatürk Anıtına çelenk sundu.

İzzet Baysal Heykeline Çelenk Sunumu

Ardından saygı yürüyüşü yapıldı ve program İzzet Baysal heykeli önünde devam etti. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkanı Tanju Özcan ve BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı İzzet Baysal Heykeline çelenk koydu.  Törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Programda, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, amcasına yazdığı mektubu okudu ve protokol konuşmaları yapıldı. Bolu yöresi halk oyunları ve Türk Hava Kurumu’nun gösterileri gerçekleşti.

Programın 2. gününde

Bolu’da “İzzet Baysal Şükran Günleri” programlarının 2’nci gününde İzzet Baysal Caddesi ve Kent Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi. Programda ilk olarak anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin halk oyunları gösterileri, Oryantiring yarışı yapıldı. Etkinlikleri İl protokolüyle birlikte İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal tarafından takip edildi.

“Fotoğraflarla İzzet Baysal Sergisi ve Maket Açılışı”

Şükran Günleri kapsamında Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (BOFSAD) Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde, “Fotoğraflarla İzzet Baysal Sergisi ve Maket Açılışı” düzenlendi. Serginin açılışını İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, eşi Solmaz Baysal ile Vali Yardımcısı İlhan Turgut, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı tarafından yapıldı. İzzet Baysal’ın katıldığı farklı programlardan ve aldığı ödüllerden fotoğrafların bulunduğu sergide, İzzet Baysal Anadolu Lisesinin birebir maketi de sunuma açıldı.

Kent Meydanı ve İzzet Baysal Caddesi’ndeki Stantlar Gezildi

Sergi açılışı ardından İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ve İl protokolü Kent Meydanı ve İzzet Baysal Caddesi üzerinde açılmış olan ilçelerin, çeşitli kurumlar ile kişilerin tanıtım ve satış ürünlerinin sergilendiği stantları gezdiler. Aynı günün akşamı Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde, Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu Konseri icra edildi.

“İzzet Baysal Şükran Günleri” programları kapsamında;

13 Mayıs Cuma

-Sorumluluk Ödül Töreni (Bolu Ticaret ve Sanayi Odası / Saat 11:00)

-Sağlık ve Hemşirelik Paneli ( Necip Fazıl Kültür Merkezi / Saat 14:00)

-Sağlık Eğitim Öğrenci Materyalleri Sergisi ( Necip Fazıl Kültür Merkezi / Saat 14:30

-Türk Sanat Müziği konseri (Necip Fazıl Kültür Merkezi / Saat 20:30)

14 Mayıs Cumartesi

-BAİBÜ Mengen Gastronomi ve Aşçılık Meslek Yüksekokulu Kampüs Devir Teslim Töreni (Mengen İzzet Baysal Kampüsü / Saat 14:00)

Etkinlikler devam edecek. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373