Milli Cimnastikçi Murat Canbaş Mezarı Başında Anıldı

Bolu’da Milli Cimnastikçi Murat Canbaş için her yıl olduğu gibi yine mezarı başında anma töreni düzenlendi.

28 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Bolulu Milli Cimnastikçi Murat Canbaş için Bolu Şehitler Mezarlığı’nda “Anma Töreni” düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma törenine Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Murat Canbaş’ın ailesi, sporcular ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

“Tüm camianın belleğinde ve yüreğinde yaşayacaktır”

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in mesajının okunması ardından törende ilk olarak konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara; “Ülkemizin yetiştirdiği en büyük ve en başarılı cimnastikçi hayatının baharında 19 yaşında dalından kopan bir çiçek gibi aramızdan ayrılıp, ebediyete gitti. Ülkesi adına yarıştığı 46 yarışmanın tümünde bitmez hırsıyla, Allah’ın ona bahşettiği yetenekleri, yaşadığı 19 yıla sığdırdığı büyük başarıları ile süsleyen şampiyon tüm camianın belleğinde ve yüreğinde yaşayacaktır. Murat, sen kısa yaşamında bu ülkeye, Türk sporuna ve Türk cimnastiğine borcunu fazlasıyla ödedin. Büyük başarılara imza attın. Çok daha büyük başarıları elde etmene, yeteneğin ve hırsın değil ancak zamanın yetmedi.”ifadelerini kullandı.

“Onun açmış olduğu bu yolda büyük şampiyonlar yetiştiriyor.”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen konuşmasında; “Kısacık ömründe ülkeye büyük başarılar kazandıran, ülkesini ve jimnastik ailesini gururlandıran Murat Canbaş’ın şampiyonluklarını hatırlıyoruz.”dedi. Dünya şampiyonasında ülkemiz adına ilk kıvılcımı Murat Canbaş’ın ateşlediğini ve alev olduğunu anlatan Çelen; “Artık Türk cimnastiği onun açmış olduğu bu yolda büyük şampiyonlar yetiştiriyor.” diye belirtti.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Daha sonra Merhum Milli Cimnastikçi Murat Canbaş’ın mezarına karanfiller bırakıldı. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427