“CreateYourOwnStory” Adlı eTwinning Projesi

2021-2022 Eğitim öğretim yılında Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri ve İngilizce öğretmeni Ayşe Aslan Gümüş katıldıkları “CreateYourOwnStory” adlı eTwinning projesinde uluslararası düzeyde ortak oldukları okullarla birlikte çalışmalar yürüttüler.

Projede Türkiye’den 9 ortak  Sakarya, Şanlıurfa, İstanbul, Aksaray, Bolu, Van, Kilis, Diyarbakır ve Tekirdağ yurtdışından ise İspanya katılarak süreci birlikte yürüttüler.

Bu proje sayesinde öğrenciler İngilizce dersinde öğrendikleri kelimeleri yaratıcılıklarını kullanarak, günlük dile yansıtmaya çalıştılar. Ayrıca İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirerek yeni öğretim araçlarını (Web 2.0 araçları ve vb.)deneyimleme fırsatı yakaladılar.

Projeye ortak olan okulların öğrencileri yeni öğretim tekniklerini (wordwall, canva,bitmoji, kahoot ,wordcloud, Voki, padlet ) deneyimlemenin  yanı sıra İngilizce hikaye kitabını  (e-book) oluştururken işbirliğine dayalı çeşitli online grup çalışmalarıyla eleştirel düşünme ve farklı fikirlere saygı duymanın da önemini kavradılar.

Atatürk Ortaokulu öğrencileri okul müdürü Adem Öztürk’ün desteği ve İngilizce öğretmeni Ayşe Aslan Gümüş’ün rehberliği ile projenin sonunda uluslararası düzeyde ortak oldukları okullarla birlikte ortak ürün olarak İngilizce bir e kitap ortaya çıkardılar.

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin şimdiki hedefi ise; yaklaşık beş ay süren projenin sonunda Ulusal kalite etiketi ve Avrupa kalite etiketi başvuru süreci yer alıyor.

https://online.fliphtml5.com/lahbo/xxzf/?1647882482544

https://online.fliphtml5.com/lahbo/xxzf/?1647882482544

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427