Petek ve İpek Kardeşlerin Spordaki Başarılı Dereceleri

Petek İşler Artistik Cimnastik Küçükler Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncü, kardeşi İpek İşler ise Artistik Cimnastik Miniklerde il birincisi oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2021-2022 Okul Sporları Artistik Cimnastik Küçükler Türkiye Şampiyonası yarışmalarında Bolulu, Sakarya Özel Şahin Ortaokulu öğrencisi Petek İşler Türkiye 3.sü oldu.

Memleketi Bolu’da, Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda kürsüye çıkmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirten ailesi, Petek İşler’in bu spora 5 yaşında başladığını anlattılar. Şuan Sakarya Belediyesi Cimnastik Spor Kulübünün lisanslı sporcusu olarak bu yarışmada okulunu temsilen yarışıp, Artistik Cimnastik müsabakalarında bireysel sıralamada Türkiye 3.sü olduğunu ifade ettiler.

Petek İşler’in kardeşi İpek İşler de Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2021-2022 Okul Sporları Artistik Cimnastik Minikler Kategorisinde il birinciliği almış olup, ablasının izinde ilerliyor. Küçükler kategorisine geçtiğinde onunda Türkiye geneli yarışmalarda iyi dereceler alacağına inandıklarını belirten ailesi, kızlarının gelişimine destek sağlayan antrenör Ece Deniz’e, okul öğretmenlerine ve cimnastik eğitmenlerine minnettar olduklarını ifade ettiler. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420