1250 Kişi Açık Hava İftarında Bir Araya Geldi

Bolu Belediyesi ve Mudurnu Belediyesi’nin ilçe merkezinde ortaklaşa düzenlediği açık hava iftarında 1250 kişi hep birlikte oruç açtı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, büyük ilgi gören iftarda, kısıtlamaların kalkmasıyla ilçelerde de iftarlar düzenlemeyi istediklerini söyleyerek, “Bugün toplu iftarlarımıza Mudurnu’dan başladık. Ve şunu gördük ki biz 1000 kişilik iftar hazırlamıştık ama bundan sonraki yıllarda çok daha büyük iftarlar yapacağız” dedi.

Bolu Belediyesi ve Mudurnu Belediyesi’nin ilçe semt pazarında ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde, yaklaşık 1250 Mudurnulu açık havada iftar yaptı. İftara Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Mudurnu İlçe Belediye Başkanı Necdet Türker, Taşkesti Belde Belediye Başkanı Tahsin Özcan da katılarak, vatandaşlarla birlikte oruç açtılar.

Başkan Özcan masaları tek tek dolaştı

İftardan önce alana gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Mudurnu İlçe Başkanı Sami Özdemir, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve bazı Bolu Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte tüm masaları tek tek dolaştı ve iftara gelen vatandaşlarla sohbet edip, Ramazan aylarını kutladı. Yoğun ilgi gören Özcan, fotoğraf isteklerini de geri çevirmeyerek ilçe sakinleri ve öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Oruçların açılmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Mudurnu İlçe Belediye Başkanı Necdet Türker birer konuşma yaptı.

Türker: “Siyaset gütmeden ilçemize verdiği destekler için…”

Konuşmasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın siyaset gütmeksizin Mudurnu’ya hizmet etmesine vurgu yapan Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker,“Bu akşamki iftar davetine katılan tüm halkımıza, iftarı organize ve finanse eden Bolu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Yine 3 yıllık süreçte siyaset gütmeden ilçemize verdiği destekler için de şahsım ve ilçe halkımız adına Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’a da teşekkür ederim. Allah kabul etsin.” dedi.

Başkan Özcan: “Sonraki yıllarda çok daha büyük iftarlar yapacağız”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da yaptığı konuşmada,  ilçelerdeki iftar etkinliklerinin startını Mudurnu’dan verdiklerini söyleyerek, “2 yıldır covid-19 dolayısıyla toplu iftarlar, etkinlikler yapılamıyordu. Çok şükür bu kısıtlamalar kalktı. O nedenle bu sene Mudurnu’dan başlayarak ilçelerimizde birlikte bir iftar programı organize edelim istedik. Sağ olsun Mudurnu Belediye Başkanımız da uygun gördüler. Bugün toplu iftarlarımıza Mudurnu’dan başladık. Ve şunu gördük ki biz 1000 kişilik iftar hazırlamıştık ama bundan sonraki yıllarda çok daha büyük iftarlar yapacağız. Bu kalabalıktan bunu gördüm. Bu akşam davetimize icap edip buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bolu Belediyesi’nin ilçelerde, ilçe belediyeleriyle ortaklaşa düzenlediği iftarların 2’ncisi bugün Göynük ilçesinde gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420