Ahmet Baki Karadayı, Artistik Cimnastikte Türkiye Birincisi

Artistik Cimnastik müsabakalarında Bolu’dan Ahmet Baki Karadayı Türkiye birincisi oldu.

Bolu Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün düzenlediği okullar arası Artistik Cimnastik müsabakalarında Bolu’da antrenörlüğünün Ersin Yılmaz’ın yaptığı Ahmet Baki Karadayı 50 sporcu arasında Yıldızlarda Türkiye birincisi oldu.

Altı yaşından beri Bolu Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda yetişen Ahmet Baki Karadayı ileride çok sevdiği Artistik Cimnastiğe devam etmek istediğini, Milli Takım’a girmek istediğini, ülkemizi gurur ve onurla temsil ederek dünya şampiyonu olmak istediğini ifade etti.

Başarıları ile ay Yıldızlı Türk bayrağımızı göndere çektirmek istediğini belirtti. Çok net ve kararlı ifadeler kullanan Ahmet Baki Karadayı 50. Yıl İzzet Baysal Orta Okulu 8.sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam ediyor. Okulundaki derslerinde de çok başarılı ve disiplinli bir öğrenci olan Ahmet Baki Karadayı ile öğretmenleri de gurur duyuyor.

Oğlunun kampta kaldığını, haftada bir gün eve geldiğini, onun başarılı ve disiplinli çalışmalarıyla gurur duyduğunu belirten Babası Mehmet Karadayı, Milli Takım’a girerek ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inandığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427