Bolu Turizm Otelcilik Mezunları 35 Yıl Sonra Buluştu

Bolu İzzet Baysal Abant M.T.A.L 1987 mezunları 35 yıl sonra okullarında bir araya gelerek özlem giderdiler.

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Bolu Turizm Otelcilik) 1987 yılının önbüro, servis ve mutfak bölümünden toplam 57 mezun, okudukları okullarında bir araya gelerek, okullarının dersliklerini, yemekhanesini ve yatakhanelerini gezip, nostaljik bir buluşma yaşadılar.

“En unutulmaz, en verimli, en güzel dostlukların kurulduğu dönem”

O dönemin öğretmenlerinden bazılarının bizzat katılımı, bazılarının da tele konferans yöntemi ile katıldığı gecede, Bolulu İngilizce Öğretmeni Ahmet Beykoz’un, öğretmenlik hayatının en unutulmaz, en verimli ve en güzel dostlukların kurulduğu dönemin bu dönem mezunlarının olduğunu addettiği gecede, mezunlara hitaben yaptığı konuşmasıyla, duygu dolu anlar yaşandı.

“Mezunlar olarak hatırlarla dolu anlar yaşadık”

 Okulun mezunlardan Crystal Hotels Müdürü Erdal Çelik buluşmayla ilgili bilgi paylaşımında, dönemin parasız yatılı okullarından olan okulun bahçesinde, buluşup kucaklaşarak özlem giderdiklerini, konaklama ve akşam eğlence programının  Bolu Köroğlu Otelin ev sahipliğinde gerçekleşen bu arkadaşlık, dostluk ve sevgi  dolu buluşmasında mezunlar olarak hatırlarla dolu anlar yaşadıklarını belirtti. Çelik, toplam 57 mezun arkadaşlarından, kariyerini otelcilik alanında  sürdürenler ile eğitim kurumlarında  öğretmen, okul müdürü olanların sayısının çoğunlukta olduğunu, kendi işini yapan mezunlarla beraber, çeşitli sanayi kuruluşlarında işçi, mücevher sektöründe yönetici vb. birçok farklı alanda faaliyet gösterdiklerini de ifade etti.

40. yılında yeniden bir araya gelmeyi amaçlıyorlar

 Otelcilik sektörüne devam eden dönem arkadaşlarından da bahseden Crtystal Hotels Müdürü Erdal Çelik; “Barut Hotels’den Satılmış Sarıoğlu, Emir Hotels’den Uğur Özgür,  Gazelle Otel’den Ümit Yavuz, İstanbul’dan Emin Cebeci gibi isimlerin olduğu mezunlar buluşmasında, o yıllardaki öğretmenlerimizin de buluşmaya katılmaları  ile mezunlar hatıra dolu anlar yaşadık. 40. yılında yeniden bir araya gelmeyi amaçlayarak, Antalya, Alanya,  İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara, Adapazarı, İzmit, Zonguldak, Bartın, Londra  gibi yaşadığımız şehirlere geri dönmek üzere dağılıyoruz.”dedi. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373