Bolu Belediyesi’nden 2500 Aileye Elektrik ve Doğalgaz Desteği

Yardıma muhtaç 2500 aileye 12 ay boyunca 300 TL elektrik, 6 ay boyunca 500 TL doğalgaz yardımı yapılmasının önünü açan karar, Belediye Meclisi’nden geçti.

Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde, elektrik ve doğalgaz zamlarıyla bunalan vatandaşı sevindirecek önemli bir karar alındı. Başkan Özcan’ın öncülüğünde, Belediye Sosyal Yardım ve Hizmet Yönetmeliğine göre geçici sığınmacılar hariç Bolu’da ikamet eden yardıma muhtaç yaklaşık 2500 aileye kadar ayni, nakdi elektrik, doğalgaz ve benzeri yardımlar yapılması konusu görüşüldü.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, oylama öncesi yaptığı konuşmada elektrik ve doğalgaz zamlarına dikkat çekerek, “Biz elektriğe ve doğalgaza gelen insafsız zamdan sonra insanların ne duruma düştüğünü gördük. O yüzden bizim Sayıştay tarafından onaylanan bir Sosyal Yardım Yönetmeliğimiz var. Bu yönetmeliğimiz uyarınca biz vatandaşımıza elektrik ve doğalgaz faturaları konusunda yardım etmek istiyoruz.” dedi.

Teklifin detaylarından bahseden Özcan, “Yani 12 ay boyunca 300 TL elektrik yardımı, 6 ay boyunca da 500 TL doğalgaz yardımı yapacağız. En yoksul ailelere verilecek bu yardım. 2 ayrı komisyonumuz var, 2 komisyonda değerlendirilecek. Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın sayfasından bize bir link verildi. O link üzerinden başvuru sahipleri tespit edilebilecek.” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420