“YİRMİBİRONBEŞ TRENİ” BOLU’DA SAHNELENDİ

Sivas Devlet Tiyatrosu’nun “Yirmibironbeş Tireni” T.C. Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Bolu’da sahnelendi.

T.C. Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sivas Devlet Tiyatrosu’nun tek perdelik tiyatro oyunu “Yirmibironbeş Tireni” 25 Ocak 2022 Salı akşamı saat: 20.00’da Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Dev kadro ve büyük bir dekor ile Bolu’ya gelen, Burcu Aksakal’ın yönettiği, Toygun Orbay’ın yazdığı oyunda, Adam rolünde Abdulsamed Sünbül, Kadın rolünde Hülya Keli, İstasyon Memuru rolünde ise İsmail Tütüncü sahne aldı.

Gelmesi beklenen, belki herkesin de beklediği bir “Yirmibironbeş Tireni” olduğu düşündürülen oyunda, aslında beklemeyi bırakıp yaşamdan keyif alındığında o trenin yakalanabileceği, sona odaklanmayı bırakıp, yaşanan süreçten, yaşamın akışından keyif alınması gerektiği anlatılıyor. İnsanın kendi dünyası içinde boğuşması yerine, farklı dünyalar içinde keşfe çıkması sonucunda, kendi dünyasını da rahatlattığı o istasyon atmosferi içinde çok güzel bir anlatımla seyirciye aktarılıyor.

“İLK TURNEMİZ BOLU OLDU”

Oyun sonrası bilgi paylaşımında bulunan sanatçılardan, Adam rolünü üstlenen oyuncu Abdülsamed Sünbül; “Yirmibironbeş Treni’ne çok güzel hazırlandık. 30-35 günümüz geçti toplamda. Güzel bir zamandı, güzel anlar yaşadık. ‘Yirmibironbeş Treni’ ile güzel oyunlar oynadık şimdiye kadar. İlk turnemiz Bolu oldu. Güzel oldu. Karla birlikte geldik. Bembeyaz örtüye geldik. Bolu’yu da sevdik.  Sizleri de çok sevdik. Var olun sağ olun.”dedi.

“TURNELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

İstasyon Memuru rolünü üstlenen Oyuncu İsmail Tütüncü; “Turnelerimiz devam edecek, yurtiçi ve yurtdışı olarak. Yarın Kocaeli’ne geçiyoruz. Üç gün Kocaeli’nde oynayacağız. Hemen akabinde Düzce’ye geçip bir oyunda Düzce’de oynayacağız. Ardından Sivas’a dönüp, Sivas’ta oynamaya devam edeceğiz.”dedi.

“BOLU’YA TEKRAR YİNE BİR OYUNLA GELMEK İSTERİZ”

Kadın rolündeki Oyuncu Hülya Keli; “Sizleri çok seviyoruz.” diye belirterek, Bolu seyircisini ve Bolu çok sevdiklerini, Bolu’ya tekrar yine bir oyunla gelmek istediklerini belirtti.

“Yirmibironbeş Tireni” adlı oyunun Sahne Amiri- Yüksel Koray Gökkaya, Dekor Kostüm Tasarımı- grup çalışması ve atölye çalışması tarafından, Işık Tasarımı Ahmet Ubuz, Reji Asistanlığı- İsmail Tütüncü, Müzik- Fırat Akarcalı, Koreografi – Banu Çağşırlıoğlu tarafından sağlanıyor. Yine Işık Kumanda – Hasan Koçyiğit, Suflöz – Semiha Gürlevük, Ddekor Sorumlusu- İlhan Gülden-Mustafa Erdiler, Aksesuar Sorumlusu- İbrahim Torun, Pperuka- Hülya Gültemur, Terzilik -Türkan Gül ile Ramazan Arslan tarafından yapılıyor. Haber: Fatma Marmara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sultanma/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420